Pozdrowienia
czy ktos moglby to przerobic na 'html'
z polska czcionka by mozna bylo to ladnie
wydrukowac do dystrybucji ?
Dziekuje
Andrzej
ps.jesli jest juz gdzies na sieci to prosze o URL
At 08:14 PM 5/22/01, you wrote:
>
>Warszawa, 15.05.2001r.
>
>
>ODEZWA
>
>LIGI POLSKICH RODZIN
>
>DO NARODU POLSKIEGO
>
> Polacy ! Pogłębia się zapaść cywilizacyjna Naszego Narodu i
Państwa.
>W pełni realizowany jest czarny scenariusz uknuty przez czerwono - różową
komunę przy "okrągłym stole". Naród jest wywłaszczany ze swojego majątku,
60% dóbr narodowych sprzedano obcym za 10% wartości, 40% Polaków żyje na
granicy minimum biologicznego, postępuje degradacja infrastruktury
technicznej, gospodarczej, ekonomicznej i społecznej kraju. Miesięcznie
tracimy 1 mld $ na imporcie towarów i usług z krajami UE. Ponad 3 mln
Polaków jest bez pracy, a ma być drugie tyle. Zadłużenie zewnętrzne Polski
sięga blisko
>74 mld $ i rośnie. Od 2006 roku będziemy musieli płacić 8 mld $ rocznie
odsetek od kredytów. Do tego dochodzi niszczenie polskiej oświaty i
kultury, osłabienie obronności Polski, restrykcyjna polityka fiskalna, brak
rekompensat dla emerytów i pracowników sfery budżetowej, utrzymywanie
sztucznej inflacji i wysokooprocentowanych kredytów, drenaż polskiego rynku
finansowego przez spekulacyjny kapitał zagraniczny. Dane makroekonomiczne
wskazują na brnięcie naszego kraju w ślepa uliczkę, na której będzie tylko
miejsce na to, by być europejskim rezerwuarem taniej siły roboczej,
skansenem technologicznym. Była i obecna klasa polityczna liczy, że wraz z
gospodarczym i biologicznym zanikiem znaczenia Polski uda się roztopić nasz
Naród w zunifikowanej kosmopolitycznej Unii Europejskiej. Temu celowi służą
tzw. reformy Sachsa i Sorosa realizowane przez Balcerowicza, Bauca i innych
wspieranych przez Kwaśniewskiego, Michnika oraz kosmopolityczne media.
> Dlatego też utworzyliśmy Komitet Wyborczy Ligi Polskich Rodzin
z wielu zacnych, wybitnych i uczciwych Polaków - Katolików, aby
przeciwstawić się hydrze i obłudzie tzw. lewicy czy prawicy.
> W naszej publicznej działalności będziemy kierować się dobrem
naszej umiłowanej Ojczyzny i polskich rodzin. Mamy opracowany program
gospodarczo - społeczny, który nazwaliśmy programem solidaryzmu narodowego.
>
> Program ten opiera się na następujących założeniach:
>Powstrzymamy postępującą nędzę, bezrobocie, ożywimy gospodarkę poprzez
zmniejszenie podatków, ograniczymy inflację, obniżymy do minimum koszty
kredytu, zmusimy prawnie kapitał zagraniczny do reinwestowania uzyskanych
zysków w Polsce. Podniesiemy wysokość wypłat emerytur i rent, zniesiemy
podatki dla rodzin wielodzietnych, wydłużymy płatne urlopy wychowawcze dla
matek, zatrzymamy podwyżki opłat za energię i gaz.
>
>Wypowiemy umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, która powoduje straty
gospodarcze w wysokości 12 mld USA rocznie i przysparza ponad 1,5 miliona
bezrobotnych.
>Zlikwidujemy Radę Polityki Pieniężnej, NPB zobowiążemy do inwestowania na
polskim rynku rezerw dewizowych, które wynoszą obecnie prawie 30 mld USD i
są deponowane na amerykańskich i niemieckich rynkach papierów
wartościowych. Inwestycje NBP kierowane będą na budowę autostrad , mieszkań
, na rozwój infrastruktury wsi, wspieranie eksportu. NBP wprowadzi rachunki
dla osób fizycznych i zagranicznych podmiotów gospodarczych, uzyskując w
ten sposób ograniczenie wywozu zysków za granicę. Fundusze te zwiększą
kapitał inwestycyjny. Powołamy Prokuratorię Generalną do zbadania
dotychczasowej tzw. prywatyzacji oraz do nadzoru majątku narodowego.
>Zwiększymy nakłady na oświatę i szkolnictwo, wprowadzimy bon oświatowy,
dzięki któremu pieniądze będą podążały za dzieckiem do wybranej przez
rodziców szkoły publicznej lub prywatnej. Podniesiemy znacznie pensje
dobrym nauczycielom, zapewnimy całej młodzieży powszechne średnie
wykształcenie, a studentom system zwrotnych stypendiów lub tani kredyt
edukacyjny, zagwarantujemy bezpłatne studia dla młodzieży wiejskiej.
Obowiązkiem Państwa będzie ochrona nauki polskiej oraz postępu naukowo
technicznego, który zbliżać będzie nas do światowej czołówki.
>Oddamy Polakom majątek państwowy w formie uwłaszczenia narodowego.
Stworzymy akcjonariat narodowy obejmujący strategiczne gałęzie przemysłu
takie jak: energetyka, telekomunikacja, rafineria, banki. W sposób
szczególny uwzględnimy interes załóg pracowniczych.
>Ożywimy budownictwo mieszkaniowe poprzez nisko i długoterminowe kredyty
dla młodych małżeństw. Wprowadzimy zerową stawkę VAT na materiały
budowlane, wspierać będziemy uwłaszczenie Polaków na zajmowanych
mieszkaniach spółdzielczych, komunalnych i zakładowych, każda Polska
rodzina musi mieć własne mieszkanie.
>Oddłużymy członków spółdzielni mieszkaniowych i rolników, którzy nie ze
swojej winy "wpadli" w pułapkę kredytową. Zaniechamy egzekucji
lichwiarskich odsetek od fikcyjnych długów. Zrekompensujemy ukradzione
pieniądze z książeczek oszczędnościowych.
>Rolnictwo i przetwórstwo rolne uczynimy kołem zamachowym polskiej
gospodarki. Wprowadzimy bezprocentowe kredyty obrotowe i inwestycyjne dla
polskich rolników. Uchwalimy ustawę o gospodarstwie rodzinnym - podstawa
polskiej wsi. Dokonamy przeglądu decyzji różnych Agencji Rolnych.
Ustabilizujemy rynek rolny przez jego ochronę przed napływem dotowanej
żywności z UE i innych krajów. Powołamy koncern "Polski Cukier". Nie
dopuścimy do sprzedaży polskiej ziemi, ani żadnego zakładu z branży
rolno-spożywczej - obcokrajowcom. Wprowadzimy program osadnictwa na
ziemiach północnych i zachodnich Polski. W ramach tego programu zaproponujemy
>osadnictwo dla Polaków z dalekiego Kazachstanu.
>Wspierać będziemy polski przemysł, polskiego producenta i polską myśl
techniczną. Urealnimy kurs złotego. Eksport polskich towarów musi być
wspierany przez Rząd RP. Podejmiemy natychmiastowe działania dla
zmniejszenia katastrofalnego deficytu w bilansie handlowym Polski.
>Przywrócimy sprawność i wiarygodność administracji państwowej zmniejszymy
ilość ministerstw i biurokrację. Wypowiemy wojnę korupcji i łapówkarstwu
urzędników. Udoskonalimy prawo przetargów publicznych. Przeprowadzimy
procedurę zrewidowania wszystkich aktów prywatyzacji gospodarczej. Popierać
będziemy lustrację urzędników zajmujących stanowiska polityczne,
administracyjne, sądownicze, dziennikarzy. Agenci komunistycznych służb
oraz obcych wywiadów będą natychmiast usuwani ze stanowisk państwowych .
Rozliczymy aferzystów.
>Ukrócimy bandytyzm i przestępczość. Zlikwidujemy tzw. mafie, usuniemy
skorumpowanych policjantów, prokuratorów i sędziów. Usprawnimy sądownictwo,
skracając maksymalnie czas procedury sądowej. Odmłodzimy kadrę policji i
służb specjalnych
>Będziemy chronić życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci.
>Dążyć będziemy do zmiany Konstytucji RP. Bóg jest Sędzią każdego Narodu.
Godzi się zatem, aby Konstytucja RP w swojej preambule przywoływała Imię
Boże, a przez to dawała jasną i trwałą podstawę pod system praw
Rzeczpospolitej i pod etykę służby publicznej. Usuniemy z Konstytucji RP
szkodliwe artykuły dla Polski i Polaków takie jak :
> Art. 90 zezwala przekazanie uprawnień polskiej władzy państwowej
organizacjom
> międzynarodowym bez zgody narodu.
> Art. 220 zadłuża Państwo Polskie w bankach prywatnych
> Art. 227 powołuje Radę Polityki Pieniężnej.
> Racją istnienia Narodu i władzy państwowej jest troska o dobro
wspólne, które
> gwarantować powinna Konstytucja. W obecnej Konstytucji RP gwarancji
takiej nie ma, więc trzeba ją zmienić.
>
>
> W związku z powyższym zwracamy się do Polaków o wsparcie i
pomoc dla Ligi Polskich Rodzin. Nie traćmy nadziei. Polska jest do
uratowania, musimy wzajemnie się wspierać, pomagać sobie, włączyć się
bardzo mocno w wybory parlamentarne.
>
>
>Wzywamy Wszystkich chętnych do zgłaszania się na adres
>Ligi Polskich Rodzin gotowych nieść pomoc w zbliżających się wyborach.
>
>
>
> Prezes
Szef
> Ligi Polskich Rodzin
Sztabu Wyborczego LPR
> mec. Marek Kotlinowski
Zygmunt Wrzodak
>