Oto nowy kwiatek do kozuszka pfu stoczniowej kufajki
Gospodarka PAP, dk /2002-07-01 07:16:00 Statki kupowane w Azji Polska Żegluga Morska chce zamówić w Azji 20 masowców. Projekt, wart 1,5 mld zł, mogłyby wykonać rodzime stocznie. Barierą jest jednak znalezienie finansowania - pisze "Puls Biznesu". Szef PŻM, Paweł Brzezicki uważa, że polskie banki - w przeciwieństwie do azjatyckich - wcale się do tego nie palą. Dlatego zamówienia złożone zostaną w azjatyckich stoczniach, a nie krajowych, które przeżywają problemy ekonomiczne. Niedobrze byłoby, gdyby politycy interweniowali w bezpośrednie kontrakty firm. O tym musi decydować rachunek ekonomiczny. Trudno się dziwić PŻM, że szuka najtańszego dostawcy - komentuje Rafał Jesswein, rzecznik prasowy Ministerstwa Gospodarki Pozdrawiam Adam Gajkowski roman kafel wrote: > Panowie! > Stocznia nie padla dlatego ze jest zla stocznia, czy robi niedobra > produkcje. Stocznia padla, gdyz nie pzwolono jej produkowac.... mowiac > obrazowo nie dlatego nie ma maki ze mlyn zepsuty..ale dlatego ze > "wlasciciel" wody zamknal jazz....i nie ma czym ruszyc kola, bo nie > stac nikogo na wode, ktora "nagle podrozala"''' > Problem stoczni i wielu innych zakladow nie jest problemem realnym > fizycznym , jej problemy sa problemami abstrakcyjnymi - > finansowymi....medialnymi. Dopuki tego nie zrozumiecie panowie > bedziecie rozmawiac jak slepy z gluchym o kolorach.... > Panowie tu na stole przed wami stoi krasnal....zlapcie o za nos.... > OOOO! krasnal jest o wiele wyzszy za co trzymacie krasnala > swintuchy-)))) Taka dokladnei sama jest zabawa z bankami finansujacymi > stocznie...i rzadem pozwalajacym ja golic. > Zauwazcie ze "dotacja" do stoczni to nic innego tylko suma podatku > jaki placi zaklad panstwu. Czyli to nie podatnik doplaca do stoczni > ale raczej stocznai zabiera swoje pieniadze po oplaceniu plejady > panstwowych urzedasow. A teraz policzcie ile podatku placi pracownik > stoczni wezmy marne 6000 pracownikow co miesiac.....i panstwo wywala > tych ludzi na bruk...jak myslicie jest tu logika czy nie???? > RomanK > > >> From: Stefan Se^kowski <[EMAIL PROTECTED]> >> Reply-To: [EMAIL PROTECTED] >> To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]> >> Subject: Prawica: Stocznia Szczecin~ska >> Date: Sun, 30 Jun 2002 18:20:03 +0200 >> >> >> >> Dnia 30-06-2002 o godz. 9:49 Janek napisa^(3)(a): >> > "Stanislaw Blaszczak" <[EMAIL PROTECTED]> wrote: >> > > : > To kolejna nieprawda. To co sprywatyzowano akurat >> funkcjonuje, a >nie >> > : > funkcjonuje to, co jest nadal panstwowe. >> > > : To jest tylko czesciowa nieprawda. Najglosniej mowi sie o >> nieudanych >> > : prywatyzacjach, bo dla mediow jest to cos sensacyjnego. >> Oczywiscie jest >> > : wiele prywatyzacji nieudanych dotyczcaych duzych firm, ostatni >> >przyklad to >> > : Stocznia Szczecinska. >> > > Stocznia szczecinska to przyklad udanej prywatyzacji. Jakby nie >> bylo, >> > funkcjonowala dosc dlugo, placila podatki i skladik ZUS, czego nie >> >robila >> > ogromna wiekszosc firm panstwowych. Ale kazdej firmie zdarzy sie >> > potkniecie - problem w tym, ze stocnziowe ZZ nie zgadzaly sie na >> >redukcje >> > zalogi, gdy firma byla w dolku. Ponadto problem stocznie to problem >> >bankow, >> > ktore udzielily jej kredytow, a nie problem rzadu. Miller korzysta >> z okazji, >> > zeby te stocznie upanstwowic i miec kolejne stolki dla swoich >> kolesi - >to >> > jest przyczyna jej obecnych problemow. >> >> >> Je¶li moge^ dorzuci? swoje trzy grosze: Niedawno czyta^(3)em w jakim¶ >> (do¶? >starym, co prawda, ale jednak) Spieglu, który to numer >> zosta^(3) wydany ju? po >prywatyzacji, sporo nawet czasu od niej >> mine^^(3)o, ?e SSz jest jedn± z >najlepszych stoczni na ¶wiecie!!! >> >> >> Stefan Se^kowski >> >> ----------------------------------------------------------------------- >> Chcesz co¶ sprzeda? ? Chcesz co¶ kupi? ? >> Najlepsze oferty ! Zobacz www.gratka.pl ! > > > > > > RomanK > > > _________________________________________________________________ > Join the world’s largest e-mail service with MSN Hotmail. > http://www.hotmail.com > >
