Oto nowy kwiatek do kozuszka pfu stoczniowej kufajki

Gospodarka
PAP, dk /2002-07-01 07:16:00


Statki kupowane w Azji

Polska Żegluga Morska chce zamówić w Azji 20 masowców. Projekt, wart 1,5
mld zł, mogłyby wykonać rodzime stocznie. Barierą jest jednak
znalezienie finansowania - pisze "Puls Biznesu".

Szef PŻM, Paweł Brzezicki uważa, że polskie banki - w przeciwieństwie do
azjatyckich - wcale się do tego nie palą. Dlatego zamówienia złożone
zostaną w azjatyckich stoczniach, a nie krajowych, które przeżywają
problemy ekonomiczne.

Niedobrze byłoby, gdyby politycy interweniowali w bezpośrednie kontrakty
firm. O tym musi decydować rachunek ekonomiczny. Trudno się dziwić PŻM,
że szuka najtańszego dostawcy - komentuje Rafał Jesswein, rzecznik
prasowy Ministerstwa Gospodarki


Pozdrawiam

Adam Gajkowski


roman kafel wrote:

> Panowie!
> Stocznia nie padla dlatego ze jest zla stocznia, czy robi niedobra
> produkcje. Stocznia padla, gdyz nie pzwolono jej produkowac.... mowiac
> obrazowo nie dlatego nie ma maki ze mlyn zepsuty..ale dlatego ze
> "wlasciciel" wody zamknal jazz....i nie ma czym ruszyc kola, bo nie
> stac nikogo na wode, ktora "nagle podrozala"'''
> Problem stoczni i wielu innych zakladow nie jest problemem realnym
> fizycznym , jej problemy sa problemami abstrakcyjnymi -
> finansowymi....medialnymi. Dopuki tego nie zrozumiecie panowie
> bedziecie rozmawiac jak slepy z gluchym o kolorach....
> Panowie tu na stole przed wami stoi krasnal....zlapcie o za nos....
> OOOO! krasnal jest o wiele wyzszy za co trzymacie krasnala
> swintuchy-)))) Taka dokladnei sama jest zabawa z bankami finansujacymi
> stocznie...i rzadem pozwalajacym ja golic.
> Zauwazcie ze "dotacja" do stoczni to nic innego tylko suma podatku
> jaki placi zaklad panstwu. Czyli to nie podatnik doplaca do stoczni
> ale raczej stocznai zabiera swoje pieniadze po oplaceniu plejady
> panstwowych urzedasow. A teraz policzcie ile podatku placi pracownik
> stoczni wezmy marne 6000 pracownikow co miesiac.....i panstwo wywala
> tych ludzi na bruk...jak myslicie jest tu logika czy nie????
> RomanK
>
>
>> From: Stefan Se^kowski <[EMAIL PROTECTED]>
>> Reply-To: [EMAIL PROTECTED]
>> To: Multiple recipients of list prawica <[EMAIL PROTECTED]>
>> Subject: Prawica: Stocznia Szczecin~ska
>> Date: Sun, 30 Jun 2002 18:20:03 +0200
>>
>>
>>
>> Dnia 30-06-2002 o godz. 9:49 Janek napisa^(3)(a):
>> > "Stanislaw Blaszczak" <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>> > > : > To kolejna nieprawda. To co sprywatyzowano akurat
>> funkcjonuje, a >nie
>> > : > funkcjonuje to, co jest nadal panstwowe.
>> > > : To jest tylko czesciowa nieprawda. Najglosniej mowi sie o
>> nieudanych
>> > : prywatyzacjach, bo dla mediow jest to cos sensacyjnego.
>> Oczywiscie jest
>> > : wiele prywatyzacji nieudanych dotyczcaych duzych firm, ostatni
>> >przyklad to
>> > : Stocznia Szczecinska.
>> > > Stocznia szczecinska to przyklad udanej prywatyzacji. Jakby nie
>> bylo,
>> > funkcjonowala dosc dlugo, placila podatki i skladik ZUS, czego nie
>> >robila
>> > ogromna wiekszosc firm panstwowych. Ale kazdej firmie zdarzy sie
>> > potkniecie - problem w tym, ze stocnziowe ZZ nie zgadzaly sie na
>> >redukcje
>> > zalogi, gdy firma byla w dolku. Ponadto problem stocznie to problem
>> >bankow,
>> > ktore udzielily jej kredytow, a nie problem rzadu. Miller korzysta
>> z okazji,
>> > zeby te stocznie upanstwowic i miec kolejne stolki dla swoich
>> kolesi - >to
>> > jest przyczyna jej obecnych problemow.
>>
>>
>> Je¶li moge^ dorzuci? swoje trzy grosze: Niedawno czyta^(3)em w jakim¶
>> (do¶? >starym, co prawda, ale jednak) Spieglu, który to numer
>> zosta^(3) wydany ju? po >prywatyzacji, sporo nawet czasu od niej
>> mine^^(3)o, ?e SSz jest jedn± z >najlepszych stoczni na ¶wiecie!!!
>>
>>
>> Stefan Se^kowski
>>
>> -----------------------------------------------------------------------
>> Chcesz co¶ sprzeda? ? Chcesz co¶ kupi? ?
>> Najlepsze oferty ! Zobacz www.gratka.pl !
>
>
>
>
>
> RomanK
>
>
> _________________________________________________________________
> Join the world’s largest e-mail service with MSN Hotmail.
> http://www.hotmail.com
>
>


Odpowiedź listem elektroniczym