Janek wrote: > > "Waldemar Dworakowski" <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > > : Dzis odbedzie sie glosowanie w UE nad legalizacja aborcji w > : Polsce!!! > : > : Dzis (03-07-2002) Parlament Europejski ma glosowac nad raportem > : "Van Lancker", Komisji Praw Kobiet. > > Tytul jest niestety falszywy. PE moze co najwyzej uchalac uchwaly, ktore nie > maja mocy prawnej. > > : Wsrod zapisow raportu znalazly sie przepisy nakladajace na rzady > : poszczegolnych krajow, takze Polski, obowiazki " > > Poniewaz PE nie ma mocy sprawczej, ich uchwaly i inicjatywy nie wiaza > nikogo.
Jesli tak jest to po co te uchwaly tam się podejmuje? Czy wedle Pana uchwala ta w szczegolnosci nie bedzie wykorzystywana przez 'zwolennikow wolnosci macicy'? Jest jeszcze jedna kwestia ktora jest wazna - niejako przy okazji - skoro parlament jest w UE tylko i wylacznie klubem dyskusyjnym to czy UE jest tworem demokratycznym? WD
