Title: Message

http://www.srpska-rec.co.yu/

 

I OVO JE SRBIJA

 

VOJISLAV KOŠTUNICA, ZORAN ĐINĐIĆ, DRAGAN VESELINOV, RADMILA HRUSTANOVIĆ, GORAN SVILANOVIĆ, JELICA MINIĆ I STOJAN CEROVIĆ DECA SU VISOKIH BROZOVIH KOMUNISTIČKIH FUNKCIONERA

U Srbiji 5. oktobra 2000. godine nije došlo ni do kakve suštinske promene, jer su stare komuniste zamenili novi. Zato aktuelni političari i mediji pod njihovom kontrolom i ne govore o šezdesetogodišnjem komunističkom režimu, već u negativnom kontekstu pominju isključivo poslednjih deset godina

Miloševićeve vladavine. Sada se sve više potvrđuje da su se na vlast vratile političke snage koje su bile gubitnici na znamenitoj Osmoj sednici Centralnog komiteta Saveza komunista Srbije. Čelne funkcije u aktuelnoj vlasti zauzimaju "deca komunizma", u doslovnom značenju ove sintagme. Jugoslovenski predsednik Vojislav Koštunica sin je Jovana Damjanovića (Koštunice), sudije Vrhovnog suda Srbije, koji je posle Drugog svetskog rata, po naređenju komunističkog Politbiroa, izricao presude protivnicima Brozove diktature. U strahu od pravedne osvete, Jovan se krajem četrdesetih godina prošlog veka preselio u Tuzlu i promenio prezime Damjanović u Koštunica.

Otac Zorana Đinđića bio je pukovnik Kontraobaveštajne službe JNA.

Jovan Žarko Veselinov, otac republičkog ministra poljoprivrede Dragana, bio je visoki pokrajinski funkcioner, koji je srpskim domaćinima čupao brkove, oduzimao im zemlju, kuće, stoku i žitarice, i uterivao ih u sovjetske kolhoze.

Radmila Hrustanović, gradonačelnica Beograda, kćerka je Brozovog generala JNA Steve Dokmanovića, koji je posle partizanskog zauzimanja Beograda oktobra 1944. godine, učestvovao u progonima i likvidacijama više od dvadeset hiljada najviđenijih Beograđana.

I ministar inostranih poslova Goran Svilanović sin je oficira JNA, koji je na službi u Gnjilanu upoznao suprugu Survilu.

Komnen Cerović, visoki funkcioner KPJ u Crnoj Gori, koji je tokom građanskog rata od 1941, a i posle njegovog okončanja, lično izvršavao egzekucije nad protivnicima "komunističkog raja", otac je Stojana Cerovića, budućeg ambasadora SRJ u SAD. Stojanov "politički pedigre" upotpunjuje i saznanje da mu je ujak Milovan Đilas, ratni zločinac i veliki krvnik srpskog naroda u Crnoj Gori.

Za svoju sramnu ulogu što je đeneral Dragoljub Draža Mihailović osuđen i proglašen izdajnikom, nagrađena je i porodica Miloša Minića. Njegova kćerka Jelica postavljena je od dosovske vrhuške za pomoćnika saveznog ministra spoljnih poslova.

GORAN VESIĆ ZAPOSLIO TAŠTU U GRADSKOJ SKUPŠTINI

Goranu Vesiću, savetniku saveznog ministra policije, to je prvo zaposlenje u životu. U svim uređenim zemljama na savetničkim mestima, naročito u ministarstvima, rade ljudi koji imaju višegodišnje, ili čak višedecenijsko iskustvo u obavljanju složenih i odgovornih poslova. Vesić se o trošku poreskih obveznika iz Srbije, jer Crna Gora ne uplaćuje ni dinar u savezni budžet, vozi luksuznim "mercedesom" E-300, registarskih tablica BG 22-02.

Goran Vesić je zloupotrebivši službeni položaj nedavno u Skupštini grada Beograda, u Sekretarijatu za stambeno-komunalne poslove, zaposlio svoju taštu Nataliju Kostić.

Vesić je nedavno podneo ostavku na mesto predsednika Upravnog odbora JKP "Gradske pijace", jer je to, do pre godinu dana veoma uspešno preduzeće, "dosovanjem" dovedeno do bankrota. Tu je činjenicu potvrdila i direktorka preduzeća Gordana Matijašević, koja je nedavno zatražila finansijsku pomoć od osnivača - Skupštine grada Beograda.

POLICIJSKO OBEZBEĐENjE ZABRANILO VELIMIRU ILIĆU DA UĐE U SKUPŠTINU GRADA BEOGRADA

Policajci koji obezbeđuju Skupštinu grada Beograda krajem novembra nisu dozvolili da u zdanje Starog dvora uđe Velimir Ilić, predsednik Nove Srbije i gradonačelnik Čačka. Ilić je sa prijateljima nameravao da ruča u skupštinskom restoranu, koji se nalazi u podrumu zgrade, ali su momci u plavim uniformama bili neumoljivi, objasnivši prvom čoveku Čačka da im je takvo naređenje izdato iz vrha Vlade Srbije. Ilić je žučno raspravljao sa policajcima, zvao je i mobilnim telefonom odgovorne ličnosti iz gradske i republičke vlasti, ali je, posle svega, morao da se uputi u neki drugi beogradski restoran.

U ovom slučaju radi o osveti Demokratske stranke, jer je Velimir Ilić nedavno zabranio ulazak u čačansku opštinu Slobodanu Đukiću, funkcioneru DS i načelniku Moravičkog okruga.

RADMILA HRUSTANOVIĆ MEĐU NAJVEĆIM DUŽNICIMA JKP "GRADSKE PIJACE" I REPUBLIČKE UPRAVE JAVNIH PRIHODA

Radmila Hrustanović, gradonačelnica Beograda višegodišnji je dužnik JKP "Gradske pijace" i Uprave prihoda. Hrustanovićeva je neuredno izmirivala zakup za četiri lokala koja poseduje na beogradskim pijacama (tri na Mirijevskoj pijaci i jedan u novobeogradskom bloku 44). Zbog dugovanja od više desetina hiljada dinara, "Gradske pijace" su 2000. godine tužile zakupca Radmilu Hrustanović, ali je tužba povučena kada je ona postala predsednica Gradske skupštine. Tada je, da bi sprečila javno brukanje, Radmila u upravu "Gradskih pijaca" poslala supruga Šerifa, koji je platio čitav dug.

Radmila Hrustanović nije izmirivala ni svoje poreske obaveze prema državi, zbog čega je od 1997. do 2000. u više navrata bila pozivana u Finansijsku policiju. U ovoj ustanovi ona se, prema rečima zaposlenih, ponašala drsko i nevaspitano, te im je čak i pretila govoreći: "Ništa vi meni ne možete, ja sam član Izvršnog odbora opštine Zvezdara!"

Kako se danas ponaša, možemo samo da pretpostavimo.

OPASNO SE SUŽAVA SE KRUG OKO ĐINĐIĆA ZBOG NjEGOVIH VEZA SA MAFIJOM

Zoran Đinđić se zbog veza sa mafijom, i preuzetih a neispunjenih obaveza, oseća sve nesigurnije, zbog čega ga sada obezbeđuje dvadesetak telohranitelja. Republički premijer se vozi u automobilu marke "audi", tamnoplave boje, registarskih tablica NS 211-449 (vlasništvo biznismena Miodraga Kostića). Ispred i iza premijerovog automobila uvek se kreću po tri policijska vozila. Đinđić namerava da se preseli iz stana na Studentskom trgu broj 8 u vilu na Dedinju u Driničkoj ulici, broj 1, koja je za njega izgrađena za svega pet meseci. Oko ovog zdanja podignuta je ograda visine tri i po metra. Đinđić sve više strahuje za sopstvenu bezbednost, a naročito otkad je nedavno u Italiji zatvoren njegov poslovni partner Srećko Kestner, koji je u intervjuu "Nacionalu" potvrdio da je Đinđiću, po nalogu Stanka Subotića Caneta, 1997. godine isplatio 500 hiljada nemačkih maraka. Predsednik Vlade Srbije, prilikom nedavnog boravka u SAD, sastao se u Vašingtonu sa mafijaškim bosom Subotićem, koga su nedugo posle toga uhapsili agenti američkog Federalnog istražnog biroa.

Subotića prate policije brojnih zemalja zbog kriminalnih poslova koji su mu doneli zaradu od nekoliko milijardi dolara. Prema najavi dobro obaveštenog vlasnika "Nacionala" Ive Pukanića, Stanko Subotić Cane, balkanski šef mafije, biće uskoro uhapšen u Švajcarskoj, gde mu je prebivalište, i može se očekivati da će u istrazi i na sudu progovoriti i o vezama sa Zoranom Đinđićem, koji je njegovim avionom marke "cesna" putovao po svetu.

VLADA ZORANA ĐINĐIĆA PRODAĆE DIREKTORU DEMOKRATSKE STRANKE ŠEĆERANE PO CENI OD PO DVADESET MILIONA MARAKA, IAKO SVAKA OD FABRIKA KOŠTA DESET PUTA VIŠE

Vlada Zorana Đinđića odlučila je da Miodragu Kostiću, direktoru Demokratske stranke i vlasniku preduzeća "MK komerc", ispod svake cene proda pet vojvođanskih šećerana. Vlada će preko Ministarstva za privredu i privatizaciju, što je na RTS-u 28. novembra potvrdio i ministar Aleksandar Vlahović, prodati Kostiću fabrike šećera po ceni od dvadeset do trideset miliona maraka, iako je samo gradnja ovih objekata

stajala u proseku oko dve stotine miliona maraka. Kostić je poslednjih godina finansirao Đinđićeve aktivnosti i sada je, očigledno, došlo vreme da se ta "investicija" debelo naplati. Odakle Kostiću sto miliona maraka, zarađenih pod režimom Slobodana Miloševića, za kupovinu šećerana u Crvenki, Pećincima, Kovačici i drugim vojvođanskim mestima, pitanje je koje ponovo aktuelizuje tvrdnje o bliskoj saradnji Zorana Đinđića i svrgnutog diktatora Slobodana Miloševića. A posle ovakvih "poslovnih poduhvata" postaje jasno da nisu samo Karići ekstraprofiteri.

OBREN JOKSIMOVIĆ O BIVŠIM KOLEGAMA MINISTRIMA: "DOŠLI SU DA RASPRODAJU SVE U SRBIJI I UZMU PROVIZIJU."

Šta je stvarni motiv nekih ministara u Đinđićevoj vladi, obelodanjuje i njihov donedavni kolega Obren Joksimović, koji je na subotičkoj televiziji Super TV izjavio: "Ako neko ima primanja na zapadu 70 hiljada funti godišnje, a dođe ovamo da bude ministar za 200 puta manju platu, onda tu jednostavno postoji samo jedan odgovor -došao je da rasproda šta god može iz Srbije i uzme proviziju."

Nema nikakve sumnje da Joksimović dobro poznaje principe po kojima funkcioniše republička vlada jer je u njoj bio ministar punih devet meseci.

Otvorene sumnje u poštenje Đinđićevih ministara izražava i nezavisni ekonomista Nebojša Medojević, koji kaže: "Kad ministar prodaje tuđu imovinu koja je vredna stotine miliona maraka, a kupac zna da od odluke ministra zavisi da li će cena biti 100 ili 10 miliona maraka, logično je da će kupac biti spreman da na pregovarački sto baci koji milion maraka."

GUVERNER NBJ MLAĐAN DINKIĆ PACIJENT KLINIKE ZA NERVNE BOLESNIKE

Kako saznaje "Srpska reč" iz poverljivih izvora, Mlađan Dinkić, guverner Narodne banke Jugoslavije, bio je pacijent Neuropsihijatrijske bolnice "Laza Lazarević" u Beogradu. Dinkić ima ozbiljne psihičke smetnje, koje se često manifestuju i teško leče, zbog čega je hospitalizacija nastavljena u inostranstvu, na jednoj klinici u švajcarskom kantonu Ženeva.

ČEDOMIR JOVANOVIĆ I GORAN VESIĆ, OFICIRI ZA VEZU IZMEĐU ZORANA ĐINĐIĆA I SURČINSKE MAFIJE

Đinđićeva "desna i leva ruka" - Čedomir Jovanović i Goran Vesić, često su viđeni u Surčinu, u društvu najistaknutijih mafijaša iz ovog poznatog "ganga". Visoki funkcioneri Demokratske stranke sa kriminalcima ugovaraju poslove vredne više stotina miliona maraka, koji se finansiraju inostranim sredstvima, kao i novcem državnog budžeta. Jovanović i Vesić dolaze u beogradsko predgrađe sa policijskom pratnjom, u džipovima sa zatamnjenim staklima. Razgovori se odvijaju iza visokih zidina, u kućama koje se tako dobro obezbeđene da kamere snimaju čitavu ulicu u kojoj se nalaze. Poslednjih sedmica Čedomir Jovanović boravi u "staklenom dvorcu", vili Zorana Đinđića, koja se nalazi u Novim Banovcima, u ulici Beogradskoj, broj 50, na samoj obali Dunava.

SRBIJA ĆE, NASTAVI LI SE VLADAVINA DOS-a, TEK 2020. GODINE DOSTIĆI NIVO RAZVIJENOSTI IZ 1989.

Iako Zoran Đinđić obećava da će Srbija do 2004. godine postati punopravni član Evropske unije, objektivni ekonomski analitičari ukazuju da se to ne može dogoditi pre 2012. Eksperti tvrde da će, nastavi li se dosadašnja stopa ekonomskog razvoja i

proizvodnje, naša zemlja tek 2020. godine dostići nivo razvijenosti iz 1989. godine. Tragično je da je u ovoj godini proizvodnja u Srbiji za osam procenata manja nego 2000, kada je zemlja bila pod međunarodnim sankcijama, i kada nije bilo strane

pomoći.

VESNA PEŠIĆ DOBILA MEĐUNARODNU NAGRADU ZA HRABROST U POLITICI, IAKO JE POBEGLA IZ SRBIJE U JUŽNU AMERIKU U VREME DOK SU MILOŠEVIĆEVI "ESKADRONI SMRTI" UBIJALI PO SRBIJI

Vesna Pešić, ambasadorka Jugoslavije u Meksiku, nedavno je u Nemačkoj dobila nagradu koja se dodeljuje za hrabrost u politici. Žiri je, nema sumnje, bio poprilično neobavešten o "ambasadorki hrabrost". Vesna Pešić je u avgustu 1999. godine govorila na skupu opozicionog Saveza za promene u Vršcu. Tada je izjavila da će "u Srbiji, ako bude trebalo, raditi i rumunski metod". Zbog te rečenice javno tužilaštvo je najavilo pokretanje istrage, a "hrabra" funkcionerka Građanskog saveza Srbije, brže-bolje je spakovala svoje kofere i pobegla u inostranstvo. Došla je najpre u Francusku, gde se venčala sa jednim biznismenom srpskog porekla. Vremešna Vesna Pešić je prethodno bila u braku sa advokatom Srđom Popovićem, koji poslednjih desetak godina živi u Americi. Pešićeva se više godina zabavljala i sa Nebojšom Popovo. I dok su Miloševićevi "eskadroni smrti" u Srbiji organizovali atentate na Vuka Draškovića i ubijali pripadnike SPO, Vesna Pešić i njen novi suprug, dakle, tek venčani mladenci, uživali su na bračnom putovanju i u toplim morima Južne Amerike.

Hrabro, nema šta?!

Vesna Pešić se u Srbiju vratila tek posle 5. oktobra prošle godine, zahtevajući mesto ambasadora u Meksiku, jer joj se ta država posebno svidela tokom "medenog meseca".

Nedavno je ambasadorka došla u Beograd i gostovala je u emisiji "Utisak nedelje" na Studiju B. Jedan od gledalaca, koji je bio uključen u program, zamolio je Pešićevu da ubuduće u takve emisije "ne dolazi pijana".

VLADA SRBIJE NAJVEĆI ŠVERCER CIGARETA U EVROPI

Zvanično objavljeni podaci pokazuju da je za osam meseci ove godine, od carina, poreza i akciza za uvoz cigareta, naplaćeno samo 34 miliona dolara. Ovaj iznos odgovara količini od oko hiljadu i dvesta tona cigareta. Međutim, u Srbiji je u istom periodu potrošeno oko šest hiljada tona cigareta, što dokazuje da je čak četiri petine stranih cigareta prošvercovano u Srbiju. Ovo su neoborivi dokazi da pojedinci u Vladi Srbije i takozvanoj Saveznoj upravi carina, u sprezi sa mafijaškim krugovima, na krijumčarenju cigareta zarađuju stotine miliona dolara.

DEMOKRATSKA STRANKA ZEMLjIŠTE OTETO OD SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE I PATRIJARHA VARNAVE NA DEDINjU DODELILA BOGATAŠU FILIPU CEPTERU, LIČNOM PRIJATELjU ZORANA ĐINĐIĆA

Članovi Izvršnog odbora iz Demokratske stranke u beogradskoj opštini Savski venac dodelili su Filipu Cepteru zemljište na Senjaku, u Vukovarskoj ulici broj 2, koje su komunisti 1959. godine oteli Srpskoj pravoslavnoj crkvi. Na taj način, kuću i plac patrijarha Varnave (Rosića) od 30 ari, dobio je čovek koji se za vreme bombardovanja naše zemlje odrekao srpskog imena i prezimena. Kompanija "Cepter" će zemljište platiti oko osam hiljada maraka po aru, iako je cena sličnog zemljišta na toj lokaciji preko 50 hiljada maraka. Ovoj transakciji usprotivio se i srpski patrijarh Pavle, koji u protestnom pismu opštini Savski venac ističe da je o prodaji imovine oduzete od SPC obaveštena samo iz sredstava javnog informisanja.

Milan Janković, potonji Filip Cepter, bliski je prijatelj Zorana Đinđića. Njih dvojica potpisali su ugovor po kojem će firma "Cepter" plaćati premijerovu promociju u SAD dvesta hiljada dolara godišnje. Faksimil ugovora objavljen je u nedeljniku "Blic njuz", ali nijedan drugi medij nije imao hrabrosti da prenese ovo pisanje. Zoran Đinđić je u julu ove godine deo odmora proveo kao Cepterov gost u Monte Karlu. Da se poslovna saradnje između njih dvojice uspešno širi, potvrđuje i odluka Skupštine grada Beograda da sve pare iz gradskog budžeta budu poverene "Cepter banci", kao i da se kod "Cepter osiguranja" osiguraju sva gradska komunalna preduzeća.

ZA 11 MESECI ĐINĐIĆ 19 PUTA BIO U NEMAČKOJ, ALI U SRBIJU NIJE INVESTIRAN NI JEDAN PFENIG

Za jedanaest meseci, koliko je republički premijer, Zoran Đinđić je 19 puta zvanično boravio u Nemačkoj. Posle svake posete najavljivao je dolazak nemačkog kapitala i investicije u srpsku privredu. Pored ostalog, Đinđić je opširno pričao o ulaganjima koncerna crne metalurgije "Krup" u smederevski "Sartid". Međutim, do sada ni jedna nemačka firma nije ni pfenig uložila u našu zemlju.

PUBLIKA U HALI "PIONIR" IZVIŽDALA ZORANA ĐINĐIĆA

Posetioci u hali "Pionir" propisno su izviždali Zorana Đinđića 25. novembra, kada ga je oficijelni spiker predstavio na finalnoj večeri Svetskog prvenstva u kik-boksu.

Zvižduk je trajao više minuta, a čulo se i veoma glasno skandiranje: "Spasi Srbiju i ubi se, Zoraneeeeee!"

POSLANIČKI KLUB DOS-A U SKUPŠTINI SRBIJE POTPUNO SE RASTURIO

Nekada jedinstveni poslanički klub DOS-a u Skupštini Srbije, na čijem čelu je bio funkcioner DS Čedomir Jovanović, do sada su napustili poslanici Demokratske stranke Srbije, Nove Srbije, Pokreta za demokratsku Srbiju, Socijaldemokratije (Obradovićevo krilo), Lige socijaldemokrata Vojvodine, Koalicije "Šumadija", Sandžačke demokratske partije, Reformske stranke Vojvodine i Srpskog pokreta otpora Kosova i Metohije, a istupanje su najavili i poslanici Socijaldemokratije (Orlićevo krilo) i Socijaldemokratske unije.

Ko to, onda, kaže, ko to laže, da DOS još uvek postoji?!

OLIVERA JELKIĆ, UPRAVNICA ZATVORA U SREMSKOJ MITROVICI, POKRALA SRPSKOG EMIGRANTA PETRA MILATOVIĆA U BEČU, TAKO ŠTO MU JE IZ STANA ODNELA SAV NOVAC I NAKIT

Republički ministar za (ne)pravdu Vladan Batić postavio je advokata Oliveru Jelkić za upravnicu Kazneno-popravnog doma u Sremskoj Mitrovici. Jelkićeva je sada članica Demohrišćanske stranke Srbije, a prethodno je bila član Šešeljevog Srpskog četničkog pokreta. Olivera Jelkić je u leto 1990. sa jednim krilom SČP-a donela odluku da Vojislava Šešelja isključi iz članstva stranke. Šešelj je na ovo reagovao tako što je naredio svojim pristalicama, predvođenim Srđanom Glamočaninom, da pretuku saradnike Olivere Jelkić. Najdeblji kraj izvukli su Nedeljko Aščerić i Vlatko Mrkajić, koji su bili brutalno pretučeni bejzbol palicama u Studentskom gradu na Novom Beogradu. Olivera Jelkić bila je u vezi sa Vojislavom Šešeljem, ali ju je on ostavio kada je upoznao znatno mlađu novinarku Vinetu Marinović. Povređena takvim postupkom, Jelkićeva je napustila Srbiju i 1991. godine otišla u Beč. U glavnom gradu Austrije prihvatio ju je pisac i politički emigrant Petar Milatović Ostroški, koji joj je i svoj stan stavio na raspolaganje. Međutim, Jelkićeva je poharala Milatovićev stan i iz njega je ukrala sav nakit i novac, a zatim se vratila u Srbiju.

Kad bi samo prestupnici u sremsko-mitrovačkoj kaznionici znali kakva im je upravnica?!

GORE NEGO POD MILOŠEVIĆEM

Policija u Srbiji sve češće saslušava urednike i novinare, što se dogodilo i urednicima "Blica" i "Reportera", protiv kojih je, zbog objavljivanja spiska pripadnika MUP-a Srbije za koje se interesuje Haški tribunal, pokrenuta istraga.

I ovi pritisci na medije pokazuju da se u odnosu vlastodržaca prema neposlušnim medijima ništa nije promenilo od vremena Slobodana Miloševića i Mirjane Marković. To i ne čudi, s obzirom na činjenicu da Milorad Bracanović, jedan od učesnika u zločinu na Ibarskoj magistrali, i donedavni zamenik Milorada Lukovića Legije, treba da bude postavljen za pomoćnika načelnika Resora državne bezbednosti republičkog MUP-a.

U Srbiji je, pod vlašću Zorana Đinđića, u celini vaspostavljen Miloševićev režim državnog terora.

ISTINA JE SAMO ONO ŠTO ĐINĐIĆ DEMANTUJE

Đinđićeva policija i tužilaštvo progone urednike "Reportera" i "Blica", da bi, tobože, otkrili od koga su saznali za spisak pripadnika MUP-a za koje se interesuje sud u Hagu, iako znaju da je Zoran Đinđić još 20. decembra prošle godine prvi javno ukazao na postojanje tog spiska.

Naime, u intervjuu NIN-u, on je izjavio da pripadnici Jedinice za specijalne operacije Resora Državne bezbednosti Srbije nisu učestvovali, u zločinu na Ibarskoj magistrali, ubistvu Slavka Ćuruvije i da Legijini ljudi ne znaju šta je sa Ivanom Stambolićem, ali da je siguran da je većina njih na listi za Hag. "Za neke od njih i znam, jer sam proveravao u međuvremenu", rekao je tada Đinđić.

Dva meseca kasnije, pripadnici Legijine jedinice uhapšeni su kao neposredni izvršioci zločina na Ibarskoj magistrali, a premijer Đinđić je, odmah posle njihovog hapšenja, izjavio da je za to znao još u oktobru 2000. godine, dakle dva meseca pre intervjua u kome je tvrdio suprotno.

Taj isti Đinđić sada progoni novinare koji su objavili da Hag potražuje većinu pripadnika Legijinog eskadrona državnog terorizma i zločina, uključujući i samog Legiju. Optužuje ih za ono što je sam prvi obelodanio.

To je Đinđić. Kad je davao izjavu da Legija i njegovi ljudi nisu umešani u zločin na Ibarskoj magistrali, znao je da su baš oni počinili taj zločin. Sada kada tvrdi da Haški sud ne potražuje Legiju i njegove ubice, šalje sigurnu poruku svima da je uvek istina ono što on demantuje.

DOSOVSKE VLASTI POKUŠAVAJU DA OTMU PROSTORIJE SPO ŠIROM SRBIJE, KAKO BI SE U NjIH

USELILE STRANKE FORMIRANE PROŠLE GODINE

Dosovska vlast gora je u odnosu prema SPO-u i od zloglasnog Miloševićevog poretka. Ono što se ni bivši režim nije usuđivao da uradi, čine sadašnje opštinske vlasti prema odborima i članovima SPO širom Srbije.

Dosovske kabadahije, uz pomoć sudova i policije, nastoje da izbace članove SPO iz stranačkih prostorija u Starom gradu, Savskom vencu, Subotici, Vrbasu, Kruševcu, Jagodini, Lučanima, Kragujevcu i mnogim drugim mestima. Stranke koje su formirane pre godinu dana, a čiji su lideri punih deset godina bili najbliži saradnici Slobodana Miloševića, sada pokušavaju da oduzmu prostorije koje je SPO koristio punih 11 godina. Članovi i pristalice SPO, međutim, spremni su da brane svoje, sa istom srčanošću i hrabrošću s kojom su se suprotstavljali i Miloševićevim tenkovima, bornim kolima, policijskim psima, pendrecima, mecima i suzavcima.

ĐINĐIĆ SLAGAO DA ĆE JAVNOST BITI UPOZNATA SA "IMOVINSKOM KARTOM" ČLANOVA VLADE, KAO I SA NjIHOVIM ZDRAVSTVENIM BILTENOM

Kada je postao republički premijer u januaru ove godine, Zoran Đinđić je obećao da će svi ministri predstaviti javnosti svoje "imovinske karte", odnosno spisak ušteđevine, automobila nepokretnosti, i drugih vrednih dobara, koje u tom trenutku poseduju. To do danas nije uradio ni premijer, nijedan od sedam

potpredsednika, kao i niko od 17 ministara. Jasno je, valjda, i zašto. Takođe, nije održano obećanje da će biti objavljeni rezultati lekarskih pregleda na koje su članovi Đinđićevog kabineta otišli odmah po izboru. Po ponašanju nekih ministara, možemo da pretpostavimo zašto se i ovi podaci kriju.

FUNKCIONERI DS ČEDOMIR JOVANOVIĆ I BOJAN STANOJEVIĆ VLASNICI LUKSUZNOG RESTORANA I PEKARE U STROGOM CENTRU BEOGRADA

Bojan Stanojević, funkcioner Demokratske stranke i potpredsednik Gradske vlade, zloupotrebom službenog položaja, postao je vlasnik luksuznog italijanskog restorana u centru Beograda.

Stanojević je, pošto je došao na visoku funkciju u gradu, oduzeo poslovni prostor preduzeću "Jugolaboratorija", i zatim je otvorio restoran "Kapric", u ulici Kralja Petra broj 44, registrovan na firmu "VB inc".

Koristeći privilegije koje obezbeđuje funkcija, lokal je otvorio i Čedomir Jovanović. On je vlasnik pekare i poslastičarnice "Europan" u Francuskoj ulici broj 37a. Ovaj lokal radi non-stop, a otvoren je polovinom 2001, u prostoru u kojem je prethodno bila knjižara.

DEMOKRATSKA STRANKA NA ZVEZDARI ZABRANILA GRAĐANIMA DA SLAVE KRSNU SLAVU, A ČLANICA DS UKRALA SLAVSKI KOLAČ I SVEŠTENIKA ISTERALA NA ULICU

Demokratska stranka je preko svoje članice Bosiljke Dotlić, koja je nedavno iz opštine dekretom postavljena za predsednicu MZ Severni bulevar, zabranila građanima ovog dela beogradske Zvezdare da slave krsnu slavu Svetog Dimitrija. Gospođa (ili bolje drugarica) Dotlić je 8. novembra sprečila da se oko 300 građana, predvođenih sveštenikom Radoslavom Savovićem i članovima Odbora za proslavu okupe u sali mesne zajednice. Zato su vernici bili prinuđeni da upale sveću i seku slavski kolač, po hladnom i vetrovitom vremenu, na trotoaru ispred zaključanih vrata svoje mesne zajednice.

Aktivistkinja Demokratske stranke Bosiljka Dotlić je, štaviše, lažno se predstavljajući kao član Odbora za proslavu, iz pekare odnela slavski kolač i kolače namenjene gostima.

U mesnoj zajednici Severni bulevar sedam godina je obeležavan Mitrovdan, sve do ove godine dok nije došla "demokratska", bezbožnička vlast.

KAD TAKO KRADU PRED KAMERAMA

Poslanici DOS-a, članovi Administrativnog odbora, odlučili su da je u Skupštini Srbije bio poslanik Demokratske stranke koji je, zapravo, bio u Solunu. Na taj način, u ovom teatru apsurda, oni mogu odlučiti i da je Solun u Srbiji. Očekuje se da na sličan odluče i da je planeta Zemlja u obliku kocke, da reke teku uzvodno, ili da je Legija human i milosrdan čovek.

U Republičkom parlamentu prva odluka poslanika DOS-a bila je da im se udvostruče plate. U skupštinskoj sali ministri tuku i psuju poslanike, a poslanici vladajuće većine, koji zarađuju šest puta veće plate od rudara, obezbeđuju kvorum jedino skupštinskom restoranu.

Zasedanje Skupštine Srbije potvrđuje sklonost Demokratske stranke ka kriminalu, jer su njeni predstavnici u najvišem zakonodavnom telu grubo falsifikovali dokumentaciju, lagali o broju prisutnih poslanika, a zatim sve to verifikovali preglasavanjem. Kad tako kradu dok ih svi gledamo pri direktnom TV prenosu, možemo da mislimo kako kradu kad ih niko ne vidi.

I ovi događaji u Skupštini potvrđuju da je vladajuća koalicija u dubokoj krizi i da je jedini izlaz iz takve situacije u raspisivanju novih opštih izbora.

 

 

 

Одговори путем е-поште