> WMS ČÚZK běží na serveru, který má jako základ UMN Mapserver. Posun > 100-200m nemůže být způsoben tím co jsem psal (tj. méně přesná > transformace orientační mapy parcel, zejména u map vedených v ne-S-JTSK > systémech) - tam se dají čekat hodnoty pod 10m. Když jsem zkusil v > EPSG:32633 zkombinovat na sebe katastrálku a ortofoto z Cenie, tak to na > sebe sedělo. Možná ale Cenie jede také na Mapserveru - při kombinaci KN > a ortofot ZÚ (server Intergraph) je KN posunutý o cca 100m na ssv. > Zkusíme zjistit kde je problém ... *** Cenia neumi spravnou transformaci z S-JTSK do WGS84, protoze ArcIMS...
PS: Pri praci s katastralni mapou je treba mit na pameti, ze parcela s pozemni komunikaci znamena, ze nekde na ni vede nejaka komunikace podstatne uzsi nez je parcela sama. Malokdy vede v ose, nezridka vede nekde jinde. Pouze na rekonstruovanych nebo novych usecich jsou majetkopravni vztahy narovnany, tak ze teleso komunikace vede na parcele. Samozrejme casto to bude pod nepresnosti nasich GPS, ale me uz to minuly rok nekolikrat zamotalo hlavu. hanoj _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz