Poněvadž je KČT tvůrcem těch tras a dost možná údaje o jejich vedení poskytuje do všech mapových děl, může být označení těchto dat za „údaj sám o sobě“ zpochybnitelné.
O hodně zajímavější by mi tento přístup přišel u vodních toků a ploch, kterých se v OSM velmi nedostává. Znamená to, že si mohu legálně oskenovat mapu (případně použít internetovou mapu, ale tam bych si přinejmenším koledoval o zablokování přístupu), udělat si z ní podklad v JOSM a vodní toky a plochy obkreslit? Nebo je háček v tom, že mapu vůbec oskenovat nesmím (jak se ostatně na papírových mapách obvykle explicitně uvádí)? Mohl bych v takovém případě legálně použít jinou cestu, např. že během skenování obrázek mapy neukládám a pouze z něj vytáhnu _informace_, které mě zajímají, a ty použiji? Ohledně turistických tras čistě prakticky: 1. Jejich vedení na mapách ne zcela odpovídá skutečnosti; 2. z valné části vedou po lesních cestách a pěšinách, které v OSM nemáme; 3. KČT myslím již dal najevo, že by přebírání údajů o nich nesl s nelibostí; 4. co tak hejbnout kostrou :-)? Z těchto hledisek mi přijde obecně nejlepší je prostě projít. S vodou, kterou nelze obkreslit z cuzk:km a uhul:ortofoto, je to horší, brodit se a prodírat potokem v rokli, kde navíc ani není použitelný příjem GPS signálu, je dost na houby. :-) _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz