Ahoj, On Mon 21-02-11 00:36:44, hanoj wrote: > >> chtěl bych se zeptat co dělat v případě, že už v mapě jsou zaneseny > >> adresní body, ale ne jako body, ale jako vlastnost objektu , přímo > >> budovy. > > Měl jsem kdysi stejný nápad, ale pak jsem se podíval na mapu Berlína a > > viděl, > > že tam nemají budovy adresu, nýbrž adresní body jsou součástí obrysu budovy. > > Adresní bod je (zřejmě) v místě vchodu do budovy. > *** to je nestastne reseni jiz tu diskutovane,
Byl by odkaz na předchozí diskuzi? > nebot: > * jedna budova muze mit a v nezridka ve skutecnosti ma vice adresnich > bodu, ktera maji vazbu na stejnou nebo jine nazvy ulic, tj. budova != > adresni bod Byl by příklad? Budovy v katastru mají vždy maximálně jedno popisné čislo. > * davkove zpracovani (udrzba, aktualizace, export, render) adresnich > bodu objevujicich se jako bod linie ci plocha je problematicke Ve výše uvedeném alternativním návrhu zůstávají body body a patří do cest které tvoří obrysy budov. V případě úpravy informace v adresním bodu je jedno jestli je-li součástí cesty či ne. Libor _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz