Zdar, v souvislosti se včerejší nehodou (...) jsem si všimnul, že Mlýnský náhon v Olomouci máme v mapě uveden jako Mlýnský potok. Už jsem chtěl někoho podezřívat, že zkopíroval easter egg z mapy na Seznamu, ale koukám, že je to tak z DIBAVODu.
Není tu někdo místní, kdo by mohl jednu podobu názvu vyvrátit či potvrdit? Totiž ... a) až do včerejška jsem to znal výhradně pod názvem Mlýnský náhon, tak je to uvedeno v kilometrážích (ale to není příliš autoritativní zdroj ...) b) "Mlýnský potok" je (kromě jiného) levostranný přítok Moravy o pěkných pár kilometrů vejš proti proudu, což se může plést, resp. mám právě podezření, že už se spletlo c) "potok" je logicky nesmysl, je to uměle zbudovaný kanál, podobně jako "Zlatá stoka" není "Zlatý potok" Existuje vůbec nějaký autoritativní zdroj názvů toků, tak jako třeba ulice řeší nějaká místopisná komise příslušné obce? K. _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz