Dne 21.7.2011 14:02:56 napsal Pavel Bokr \(OSM\):
From: "Stanislav Brabec"
Myslím si, že landuse=residential by se nemělo vykusovat v místě
ulic,
neboť tím sdělujete, že se silnice nachází mimo zastavěné území.
(Tedy
např. navigace tam bude předpokládat 90km/h.)
Nad timhle jsem taky premyslel (obzvlast po mem dotazu na pripojovani
ploch k liniim kdy bylo sdeleno kreslit tam kde to skutecne zajima),
ale to pak podle topologickeho pravidla, ze neni pripustne prekryvat
plochy s ruznym landuse by zrejme jen krkolomne slo resit rozdeleni
zastavby v obci do ruznych casti, kdy treba u nas je misto kdy je
kolem silnice pole/louka, tak, aby silnice byly od znacky po znacku
vedene v landuse=residental i kdyz kolem silnicie treba zrovna obytna
plocha byt vubec nemusi. Vedenim hranic landuse=residental presne tak
jak je zastavba je pak take treba patrne jak je prostupne uzemi treba
pro pesi nebo pro presnou orientaci kdy je mozne zakreslovat i ruzne
dalsi plochy v obci mimo plochy k bydleni.
Pokud to chápu dobře, tak landuse je obecnější rozlišení než
louka/les/zahrada/dům/silnice. Součástí rezidenční oblasti může být
dům, zahrada, školní pozemek, dětské hřiště, kostel i silnice. Chybou
by bylo jen to, pokud by se překrývalo landuse=residential s jinou
landuse oblastí (např. landuse=industrial).
Pravda, trochu v tom dělá nepořádek landuse=village_green, který se u
nás používá na kdejaký zelený plácek.
--
Stanislav Brabec
http://www.penguin.cz/~utx
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz