Dne 16.7.2012 23:29, hanoj napsal(a): >> hledal jsem na netu >> gml validátor pro verzi 3, ale asi zatím nic neexistuje. nebo mám >> invalidní data prostě ignorovat s tím, že to bude (nebo už i je?) v >> nějakém aktualizačním souboru správně a při updatu se to přepíše? > *** Myslim, ze to opravi v nejakem pristim mesicnim celkovem vydani, > validovat to neumim.
já jsem to nakonec vyřešil tak, že jsem do aplikace přidal parametr --ingore-invalid-gml. při importu to s tímhle parametrem kontroluje každou gml definici, takže je to pomalejší, ale zase to na chybné gml definici nespadne. pokud st_geomfromgml definici odmítne, tak se záznam uloží, jako by tam žádná definice nebyla. taky právě počítám s tím, že v nějakém updatu se to pak přehraje. otázka ovšem je, jestli se změní i údaj "platné od" (podle něj filtruju, jestli se má záznam zaktualizovat nebo ne, starší platné od nepřepíše novější platné od). asi by to bylo lepší navázat na id transakce, ale nikde jsem k tomu id transakce neviděl popis, jestli jdou ty transakce vzestupně nebo jsou id náhodná. >>> PS: jak resis, ze jsou souradnice kladne a maji byt zaporne? >> to zatím neřeším, netušil jsem, že to co je v datech není správně, a >> nějak mě to netrklo :-) stačí, když před všechny souřadnice dám mínus >> nebo to vyžaduje ještě něco dalšího? > *** Ano, zda se ze jen zaporne znamenko. (Někdy byva třeba v jinych > datech prohodit X za Y...) ok, takhle jsem to udělal. > PS: dival jsem se, ze ulice ve VFR nemaji geometrii, tudiz nas vlastne > zajimaji jen: > * parcely zastavene ("druh pozemku kod"= myslim 13 ) > * adresni body a budovy? > hanoj ff
smime.p7s
Description: Elektronicky podpis S/MIME
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz