Ahoj, Dne Po 7. dubna 2014 21:59:21, Petr Kolomazník napsal(a):
> Díky, další dotazy :-): > > 1) v data.osm mám na jedné budově dva adresní body: chybný stávající + > správný nový (z importu z RUIAN). Chci chybný stávající smazat. Mám jej > kromě z data.osm smazat i ručně z OSM? Předpokládám, že pokud bude v > data.osm chybný stávající adresní bod smazán, tak v rámci importu na OSM by > zůstal na serverech OSM zachován. Nebo se mýlím? Příklad: > http://osm.org/go/0J0Nrr8lF?way=89900078 není potřeba (je dokonce nevhodné) mazat na OSM serveru separátně. Co smažeš z v editoru z data.osm, bude při nahrávání smazáno. Před několika minutami jsem psal o podobné situaci Xificurkovi a zdá se mi, že je to poměrně klíčová informace, tak ji zkusím popsat ještě jednou sem. S data.osm se zachází úplně stejně, jako při jakékoli jiné editaci. Jediný rozdíl mezi daty, staženými z OSM serveru a data.osm je v tom, že v data.osm už jsou některé editace udělané dopředu od bota. Ty jen pokračuješ v editování už rozdělané práce. Princip je ten, že entity (body), keré v .osm souboru jsou, tam jen prostě jsou a nic se s nimi nedělá. Aby se s nimi něco dělalo, je potřeba jim přidat atribut action. Action může být create, modify nebo delete. Jestliže tedy smažeš nějaký bod, projeví se to v datech tím, že tento bod bude mít atribut action=delete. Při uploadu na OSM server se tato akce také provede, tedy bod se smaže. Mazat tedy nelze tak, že bod smažeš ze souboru v nějakém textovém editoru. JOSM maže tak, jak jsem popsal - přidá atribut action=delete. Nové body mají action=create, ty, které se mají změnit, mají action=modify. > 2) v data.osm mám na jedné budově POI restaurace s (částečně) vyplněnou > adresou (možná bylo původním záměrem doplnit POI restaurace k existujícímu > adresnímu dobu) + správný adresní bod z importu RUIAN. Mám: > a) zachovat stávající POI tak jak je, případně promazat chybné části adresy > + zachovat správný nový adresní bod z RUIAN > b) smazat z POI adresu - ta je již obsažena v adresním bodu o kus vedle + > zachovat správný nový adresní bod z RUIAN > c) sloučit POI s adresním bodem z RUIAN tak, aby byla zachována kompletní > správná adresa RUIAN > Příklad: http://osm.org/go/0J0OTc~jQ?node=847714637 Na toto asi není jednoznačná odpověď. Řešení a.) se mi moc nezdá, protože autor třeba chtěl, aby se při hledání restaurace zobrazila částečně i adresa a smazáním tagů už se tak dít nebude. Řešením b.) také docílíš toho, že u restaurace už nebude napsaná ulice či číslo domu. Řešení c.) má nevýhodu v tom, že se nebude renderovat symbol a název restaurace a zároveň číslo domu. Tato situace je dost častá. Já to řeším tak, že nechám restauraci být, jak je, a k ní nechám i nový bod z RUIAN. Jestli je to takto "správně", to nevím. Nevýhoda je jasná - je tam jeden úplný a jeden neúplný bod s addr:. -- Petr _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz