Dělám něco špatně? stáhl jsem si tracer z [1], k němu v JOSM dva vyžadované doplňky, na pozadí si zapnul požadovanou vrstvu wms abych viděl co klikám. spustím tracer, kliknu na budovu - aktualizuje se dle RUIAN kliknu na plochu, kde je v LPIS vybarvená plocha - a nic mačkáním T dosáhnu jediné změny, že se ani po kliku na budovu nic nestane
[1] http://www.kyralovi.cz/tmp/josm/beta/lpis/Tracer.jar JAnD Dne 8. srpna 2014 21:04 Pavel Kwiecien <pavel.kwiec...@seznam.cz> napsal(a): > Ahoj, trochu jsem si už s Tracerem zablbnul a už se mi to tady pod horama > zazelenalo > http://www.openstreetmap.org/#map=13/50.5706/15.7740 > > Pokud by spojování nebylo automatické, tak nemá smysl se tím zabývat. Tracer > funguje dobře, akorát import je potřeba vždy!! projet v JOSM validací, > protože tracováním/vstupníma daty vzniká obrovské množství chyb a varování. > Na dvě kliknutí se toho dá zbavit. > > Ještě pro neznalé. Je dobré si v JOSM nastavit třeba tuto WMS vrstvu: > http://eagri.cz/public/app/wms/plpis.fcgi?FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=LPIS_FB_KUL&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox} > > aby bylo vidět, kde jsou LPIS data. > > Zdraví Pavel Kwiecien > > ---------- Původní zpráva ---------- > Od: Marián Kyral <mky...@email.cz> > > > Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz@openstreetmap.org> > Datum: 8. 8. 2014 9:08:35 > > Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS > > > Ahoj, > > ---------- Původní zpráva ---------- > Od: Pavel Machek <pa...@ucw.cz> > Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz@openstreetmap.org> > Datum: 5. 8. 2014 23:19:28 > Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS > > > ahoj! > >> > Jak by sis to propojení představoval? Mne nenapadá, jak by se to dalo >> > udělat. >> >> No úplně přesně to nevím :). >> >> Napřed bych viděl úvahu, zda jednotlivá políčka (=parcely a LPIS polygony) >> sdružovat nebo ne. Na tom závisí i strategie aktualizací. Zatím mi přijde >> nemožné hlídat si podle ref:, zda se něco v LPIS změnilo a na změnu >> zareagovat. Nevíme, co se může měnit. Určitě druh kultury, možná i >> geometrie? >> Je možné, že tam, kde je teď 50 malých políček bude za 3 roky jen jedno >> velké >> či naopak? > > No, zato vime ze je to po katastralnich uzemich, ne? > > Takze az to bude chtit nekdo updatovat: > > Pro kazdy polygon: > Je polygon se stejnou geometrii v osm? > NE: importuju > ANO: zmenim parametry na ty z noveho lpis, je li nutne > > Pro polygony z OSM ktere jsem zatim nezpracoval: > Jestlize polygon ma source=lpis > Jestlize se od importu nezmenil, smazu ho > Jinak je to na rucni rozhodnuti co je aktualnejsi. > > Hmm? > Pavel > > > No zásadní problém je: Slučovat nebo neslučovat polygony se stejným landuse > vedle sebe? > > Třeba tady: http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.66388/18.38023 by se > sloučení hodilo. Ale když jsem experimentálně pár polygonů označil a nechal > sloučit, tak z toho vylezl nějaký paskvil, protože ač jsou ty natrasované > polygony vizuálně vedle sebe, ne vždy na sebe přesně navazují. > > > Pokud je budu napojovat na sebe, tak musím nutně s nějakým bodem pohnout a > tím pádem změním geometrii => problém při aktualizaci - jak poznám, že je > daný polygon stejný, jen byl mírně změněn z důvodu napojení na sousední > polygon? Přidat nějakou toleranci? > > > A pokud se bude slučovat (což bych v tomto konkrétním případě rád udělal), > co udělat s ref? Já bych jej úplně vyhodil, nechal bych jen source=lpis, aby > bylo jasné, odkud se to vzalo. A chybějící ref by znamenalo, že polygon > vznikl sloučením menších polygonů. Nebo tam dát nějaký speciální tag? > > Třeba lpis=merged ? > > > Pokud by ref zůstalo, nutně by to vedlo k něčemu takovému: > > ref=123;2231;2231;22455;875;646 > > > Bylo by to k něčemu? > > > Marián > > > > > -- > (english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek > (cesky, pictures) > http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz