> > Záleží, jaký editor byl použit. Mám pocit, že ID a Potlach posunutí > > vůbec neřeší (teď už možná jo). No a i v JOSM to je docela > > skryto. Chtělo by to nějak zviditelnit. Třeba mít možnost nastavit > > vrstvě nějaký příznak a JOSM by při načtení vrstvy automaticky > > nabídlo kalibraci. > > Bylo by dobry nejaky reseni, ktery funguje.... Nejlepsi by bylo, kdyby > se ortofoto "samo" zobrazilo se spravnou kalibraci.
V JOSM tohle reseni "skoro samo" existuje a bylo by dobre, aby ho fakt uz lidi zacali pouzivat systematicky... Fakt mam obcas pocit, ze nejhorsi v OSM komunite je nedostatecne sireni informaci o tom, co uz je k dispozici a jak to pouzit. 1) Existuje databaze offsetu pro WMS/TMS zdroje jako plugin do JOSM: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Imagery_Offset_Database Umi to pracovat i s kalibracnimi geometriemi... nicmene i jen prace se samotnymi offsety obrazku je jednoducha a velmi uzitecna. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Using_Imagery 2) Kalibrace se da proves bud pomoci GPS stop - pokud je jich nabrano v OSM dost v obou smerech silnic nebo na uzkych cestach, tak staci pouzit GPSBlam plugin a zacit prumerovat... http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/GPSBlam Staci si elipsami nachytat dve kolme casto jezdene cesty a hura... Jedine, co tomu dela dost nedobre, je kombinace stop s ruznymi intervaly zaznamu, typicky kdyz pouzivam 10Hz a 1Hz GPSky - protoze pak to ma tendenci brat vazneji ty 10Hz kvuli tomu, ze maji vice bodu. Ale rozhodne lepsi jak nic. A o duvod vic sdilet do OSM sve stopy - i kdyz treba furt dokola clovek jezdi jednu a tutez trasu. 3) Ke kalibraci lze castecne pouzit i starou dobrou sedivou UHUL ortofotomapu, pokud je k dispozici - casto byvala zkalibrovana lip nez Bing... Takze kalibrujte, sdilejte a pouzivejte! :) Petr _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz