Petře, to je bezva slyšet, že nějaká snaha byla. Asi není úplně důležité aby úředníci rozumněli relacím v OSM, ale představu o licenci dat by mít měli. Každopádně, tohle jednání s magistrátem/radnicí jste podnikali za sebe, resp. za komunitu OSM? Ptám se, protože cca 2 roky zpátky tady byla velká iniciativa ze strany Fondu Otakara Motejla na otevírání dat veřejných správ a samospráv. Měli kontakty na úřadech, chtěli to rozjet po celé ČR s pomocí asistentů na open data, atp. Vím, že tehdy probíhala jednání i s magistrátem města Brna i radnicemi některých částí. Snad se i něco zveřejnilo, ale jak to dál pokračuje dnes, to nevím. Obecně celý ten projekt převážně končil na tom, že i když úředníci a iniciátoři akce byli vzájemně ochotni spolupracovat, většinou se nevědělo, kde teda začít.
Pointa: Jestli máme zájem o konkrétní dataset (veřejné osvětlení), máme use case (noční navigace) a víme, kdo ty data spravuje (obce), můžeme vyjednávání přehodit na lidi, kteří se tomu věnují a berou za to mzdu. Konktakty na organizátory pořád mám. Jestli myslíš (nebo Mirek), že to není úplně pitomej nápad, tak mi asi napiš soukromě, nemusíme tim dál spamovat celej mail-list. H.
_______________________________________________ Talk-cz mailing list [email protected] https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz

