To je docela dobrá otázka: má OSM obsahovat data o reálně existujících objektech, které ale existují v rozporu se zákonem? (Typický příklad: je zakázáno se přibližovat ke kolejím blíže než na 2,5 metru; reálně takových vyšlapaných pěšin máme v mapě mnoho) A máme se o to vůbec zajímat?
Osobně mám za to, že má být základním kritériem OTGR, tedy "mapujeme svět jak existuje," což znamená mj. "nikoli jak by existovat měl": jakmile přistoupíme na to, že budeme ověřovat legalitu každé cesty a budovy a POI, tak tu mapu můžeme rovnou zahodit (měli jsme tam například část D8, po které se vesele jezdilo bez stavebního povolení, Prahou 7 načerno zbudovaný schody k Rohanskýmu ostrovu, černý skládky, ba i tu slavnou pardubickou vilu, kterou MÚ dodatečně legalizoval). A to vůbec nemluvím o tom, jestli ty cesty jsou skutečně nelegální... Neboli asi obdobně jako s tím antigeocacherem minulý měsíc: kontaktovat, revert a otagovat cesty jako private, jinak je zase někdo zmapuje. (Ověřím tam historii, jestli se tam něco ještě nedělo) Zdar, Honza Piškvor Martinec Dne 25. 8. 2017 14:45 napsal uživatel "Marián Kyral" <mky...@email.cz>: Ahoj, v karlovarském kraji se objevil nový uživatel, který maže "Ilegální" pěšiny na pozemcích "Náboženská matice". https://www.openstreetmap.org/user/Radek%20Broz/history Co s ním? Marián _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz