Dne 14.5.2018 v 10:34 Petr Voldán napsal(a): > * je cesta zmapována korektně (pravděpodobně ano vzhledem k parametru > access=no)
Ano, je to zmapovano korektne. Maximalne bych premyslel nad tim smyslem mtb:* pri soucasne bicycle=no. Asi bych to odstranil, ale jednoznacne to neni. > * jak se to má s legálností zmapované cesty? Vzhledem k uvedenému zdroji > předpokládám také OK IANAL, ale legalnost porizeni GPX zaznamu do Stravy a legalnost jejiho prekresleni do OSM jsou dve rozdilne veci. To prvni byl asi prestupek (pokud to nebyl zachranar, ochranar - coz je dost dobre mozne). To druhe je naprosto legalni. > * Je možné vůbec odebírat některé, pravděpodobně pravdivé tagy, z důvodu > žádosti organizací? (např. jméno trasy) Technicky to mozne je, ale je to boj s vetrnymi mlyny (a proti smyslu OSM). V minulosti bylo mnoho vlastniku, kteri brojili proti vyznaceni cesty v mape, navzdory tomu ze v realu existuje. Vzdy se tam velmi brzy objevila zpet. Spravne je to vyznaceni pristupu access=no a pokud to nektery render ignoruje, tak tlacit na tvurce toho renderu aby to respektoval (napriklad dal krizky pres cestu). Mirek _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz