"> * Je možné vůbec odebírat některé, pravděpodobně pravdivé tagy, z důvodu žádosti organizací? (např. jméno trasy) Technicky to mozne je, ale je to boj s vetrnymi mlyny (a proti smyslu OSM). V minulosti bylo mnoho vlastniku, kteri brojili proti vyznaceni cesty v mape, navzdory tomu ze v realu existuje. Vzdy se tam velmi brzy objevila zpet. Spravne je to vyznaceni pristupu access=no a pokud to nektery render ignoruje, tak tlacit na tvurce toho renderu aby to respektoval (napriklad dal krizky pres cestu)."
Teď jsem koukal na rendery na OSM.cz. Netuším jak moc je to tím, že jsou líné s aktualizací, ale: - jen jeden render kreslí přes tuto cestu s access=no křížky (mtbamap.cz) - jeden ji raději nekreslí vůbec (Hikebikemap.org) - ostatní (včetně hlavního stylu osm.org) ji kreslí jako by se nechumelilo Kdybych se tedy řídil jenom mapou, klidně bych si tam cestu naplánoval. :-/ Jinak protože sám fušuju do renderů, tak jsem se koukal jak je na tom Mapbox: Zdá se, že data této cesty v DB má, nijak ji nevyfiltrovává a ten příznak access=no nemám šanci nastylovat, protože se při převodu na schéma mapboxu nezachová. -- Severák
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz