Tak det virker. Gad vide hvor dyrt det er at hoste ? Er det en holdbar løsning ?
Mvh Lars G Den 17. juni 2016 kl. 21.04 skrev Soren Johannessen < soren.johannes...@gmail.com>: > Den nye URL er lagt ind nu og hvis du opdaterer i JOSM i > > Indstillinger > TMS/WMS og så ikonet "Genindlæs standarder" så skulle > den nye proxy være der og klar til brug > > Bemærk at det er firmaet Septima der er så flinke at køre en proxy > server med Geodatastyrelsens lag - Så tak til Septima for denne fine > service. > > Vh > Søren Johannessen > > On Fri, Jun 17, 2016 at 8:26 PM, Michael Andersen <hj...@milvus.dk> wrote: > > Fredag den 17. juni 2016 20:21:48 skrev Lars Gravengaard: > >> Hej > >> > >> Når jeg zoomer helt ind på billed lag Geodatastyrelsen (Denmark); i JOSM > >> kommer teksten i rødt Service forsvinder snart > >> > >> Er der en løsning på dette? > >> > >> Mvh > >> Lars G > > > > https://josm.openstreetmap.de/ticket/12982 > > > > Mvh Hjart > > > > _______________________________________________ > > Talk-dk mailing list > > Talk-dk@openstreetmap.org > > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk > > _______________________________________________ > Talk-dk mailing list > Talk-dk@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk >
_______________________________________________ Talk-dk mailing list Talk-dk@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk