Bok Janko, Imam već OsmAnd, nisam znao za to, isprobam.
U međuvremenu sam našao i detaljne upute za ucrtavanje autobusnih ruta na wikiju: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Buses Da odgovorim na vlastito pitanje: crta se 1 relacija u svakom smjeru + master_route koja ih spaja. Vidim da je za tramvaje je to već tako i napravljeno. Registrirao sam se na wiki pa ću tamo dokumentirati napredak, koji možda neće biti jako brz, ovisno koliko ću vremena imati. BTW, skužio sam da zet ima neke podatke ovdje: http://www.zet.hr/odredbe/datoteke-u-gtfs-formatu/669 Uključujući lokacije stanica, popis ruta i vremena polaska. Što je super jer sam već mislio parsati njihove web stranice :D Poz, -- Ivan On Wed, 25 Sep 2019, at 09:21, Janko Mihelić wrote: > Sjajno! > > E ovako. Ja sam se bacio na Zagrebački javni prijevoz prije par mjeseci, > zato što je OsmAnd objavio da će početi podržavati routanje po javnom > prijevozu. Predlažem da skineš OsmAnd i isprobaš routanje. Za sada radi > routanje sa svim tramvajima, i par autobusnih ruta. Tramvaje je skoro do > kraja doveo korisnik dplehati, ja sam dovršio. > > E sad, kako mapirati. Predlažem da pogledaš tramvajske rute, i kreneš tako > mapirati. Autobusima bi trebalo sve stanice pretvoriti u jednu točku na > cesti sa public_transport=stop_position + bus=yes + name=*, a svakom > stajalištu public_transport=platform + bus=yes + name=* i još > highway=bus_stop za renderiranje. > > Budem malo dodao upute na Wiki ako se nitko ne buni. Mislim da je > kompatibilnost sa OsmAndom okej cilj. > > Janko > > > On Tue, Sep 24, 2019, 20:54 Ivan Habunek <i...@habunek.com> wrote: > > > Bok! > > > > Pokrenuo sam neki pet projekt koji koristi osm podatke o javnom prijevozu > > pa malo gledam koje je stanje i nalazim dosta zbrke, pa bih volio mišljenje > > malo iskusnijih prije nego što krenem u veće zahvate. > > > > Evo na primjeru autobusa 109, Črnomerec - Dugave. > > > > Prvo sam potražio što kažu wiki stranice: > > > > https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Croatia/Javni_prijevoz#Zagreb > > > > Tu je navedena samo jedna relacija, ali to je samo jedan smjer: > > https://www.openstreetmap.org/relation/145956 > > > > Pregledavanjem karte, našao sam i suprotan smjer koji nije u wikiju: > > https://www.openstreetmap.org/relation/2104525 > > > > I također sam našao još jednu relaciju koja mapira rutu u oba smjera: > > https://www.openstreetmap.org/relation/6061416 > > > > Da li je poželjno imati 2 relacije za rute javnog prijevoza? Vidio sam da > > sve tramvajske linije imaju odvojene relacije za svaki smjer. > > > > Je li ok obrisati 6061416 i ostaviti samo starije relacije? Treba ih malo > > popraviti, fali dio rute oko rotora. > > > > Uglavnom, bio bih voljan uložiti nešto truda oko podataka i wikija, ali ne > > želim nikome gaziti po prstima u procesu. > > > > Pozdrav, > > -- Ivan > > > > _______________________________________________ > > Talk-hr mailing list > > Talk-hr@openstreetmap.org > > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-hr > > > > > _______________________________________________ > Talk-hr mailing list > Talk-hr@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-hr > _______________________________________________ Talk-hr mailing list Talk-hr@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-hr