Ik realiseer me net dat ik ook een shapefile kan downloaden tegenwoordig: http://downloads.cloudmade.com/europe/netherlands/netherlands.shapefiles.zip Dan gaat alles wat makkelijker als je tenminste GIS-software hebt.
Martijn 2008/11/18 Martijn van Exel <[EMAIL PROTECTED]>: > Ik zie trouwens op de wiki staan onder level 8 in de tabel: > 'boundaries for cities like Amsterdam but also smaller like Volendam > and Lutjebroek.'. Dit is niet hetzelfde als een gemeentegrens. Zouden > de gemeentegrenzen niet level 7 moeten zijn dan? > > Martijn > > 2008/11/18 Skywave <[EMAIL PROTECTED]>: >> Alle grenzen zijn paar weken geleden opnieuw geimported. Dus de oude >> postgis-dump kun je als als deprecated beschouwen. De grenzen zijn nu >> allemaal stukjes way, de polygons zijn nu relaties. Heb je >> http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=boundaries al gezien? >> >> 2008/11/18 Richard Duivenvoorde <[EMAIL PROTECTED]> >>> >>> He Skywave, >>> dank, ik was hier ook niet goed bekend mee... >>> >>> Ik krijg echter een flink grotere boundingbox binnen, en wanneer ik die >>> laad in qgis (met osm plugin), dan verslikt die zich nogal in wegen die >>> noden bevatten die blijkbaar niet in de file zitten (verwacht ik), na >>> het handmatig verwijderen daarvan heb je dan zoiets: >>> http://www.duif.net/osmgemeentegrenzen.png >>> >>> Nu lijkt het me al een tijdje een mooi idee om vanuit osm eenvoudig een >>> gemeentegrenzen kaart te extraheren (a la de gegeneraliseerde cbs >>> dataset, maar dan niet gegeneraliseerd en 'vrij'). Zodat je bijvoorbeeld >>> daarmee eenvoudige aanklikbare html-imagemaps van gemeentes of >>> provincies kunt maken ofzo. Of zoiezo komt een gemeentekaartje nogal >>> eens van pas... >>> >>> Ik heb hier ook een 'oude' osm-postgis dump, maar als ik daarvan de >>> polygons bekijk, dan zie ik dat er veel 'gemeenten' ontbreken (invalid >>> polygons ofzo?): http://www.duif.net/oudepostgis.png ? Ik zal eens een >>> recente dump inlezen ... >>> >>> Wie heeft er zin om eens zoiets op te pakken met mij? >>> Ik stel me zo voor dat de eenvoudigste (?) weg is: >>> - dump inlezen in postgis >>> - view op admin_level=8 >>> - eventuele invalid polygons in osm fixen en opnieuw in postgis inlezen >>> - vanuit postgis of ogr2ogr een shape-export maken >>> >>> Iemand een eenvoudiger idee? >>> >>> Een belangrijk probleeem waar ik nog mee zit (er is al eerder over >>> gesproken in de lijst): >>> - het de zee/water inlopen van gemeentegrenzen. >>> Voor een realistische nl-gemeentekaart is het mooier als de grenzen op >>> het land blijven.... >>> >>> dat is natuurlijk wel met de hand te fixen (yahoo-images eronder oid?). >>> Maar wil je dat? >>> Wil je eigenlijk ook niet de 'oude' grenzen behouden/bewaren? >>> En zo ja, wil je dan 2 admin_level=8 'lagen'? eentje als 'landgrenzen' >>> en een als 'xxx-grenzen'? >>> >>> Wil iemand hier eens op schieten? In navolging van bijvoorbeeld >>> http://download.geofabrik.de/ kunnen we dan bijvoorbeeld goede >>> gemeentegrenzen-shapes 'aanbieden'. En daarna de postcode (pc6) >>> polygonen ;-) >>> >>> Groet >>> Richard Duivenvoorde >>> >>> >>> >>> >>> >>> >>> >>> >>> Skywave wrote: >>> > >>> > www.informationfreeway.org/api/0.5/relation[admin_level=8][bbox=3.35376,50.57484,7.22095,53.51513] >>> > >>> > <http://www.informationfreeway.org/api/0.5/relation[admin_level=8][bbox=3.35376,50.57484,7.22095,53.51513]> >>> > >>> > 2008/11/18 Stefan de Konink <[EMAIL PROTECTED] <mailto:[EMAIL PROTECTED]>> >>> > >>> > Martijn van Exel wrote: >>> > > Ik weet dat ik redelijk eenvoudig (Nederlandse) gemeentegrenzen >>> > uit >>> > > OSM zou moeten kunnen plukken; wie vertelt me hoe dat moet? >>> > >>> > OSM XAPI pakken en dan selecteren op de gemeente grens tag? >>> > >>> > >>> > Stefan >>> > >>> > _______________________________________________ >>> > Talk-nl mailing list >>> > Talk-nl@openstreetmap.org <mailto:Talk-nl@openstreetmap.org> >>> > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl >>> > >>> > >>> > >>> > ------------------------------------------------------------------------ >>> > >>> > _______________________________________________ >>> > Talk-nl mailing list >>> > Talk-nl@openstreetmap.org >>> > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl >>> >>> >>> _______________________________________________ >>> Talk-nl mailing list >>> Talk-nl@openstreetmap.org >>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl >> >> >> _______________________________________________ >> Talk-nl mailing list >> Talk-nl@openstreetmap.org >> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl >> >> > > > > -- > martijn van exel -+- [EMAIL PROTECTED] -+- http://www.schaaltreinen.nl/ > -- martijn van exel -+- [EMAIL PROTECTED] -+- http://www.schaaltreinen.nl/ _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl