Ik snap het. Maar dan moet je dus wel de foto's eerst taggen (automatisch?) op voldoende al aanwezige OSM referentie-punten, zodat de software de foto zelf kan draaien schuiven tot er een perspectief match optreedt. Dan weet je waar de foto precies is genomen. Nadeel is dat de fouten van de nieuwe ingelezen punten cumulatief worden als die nieuwe punten weer gebruikt worden voor een volgende fotoserie....
Dan is het wel handig als je toch echt weet waar de foto genomen is. In new york zou dit algoritme wel eens moeilijk kunnen worden met dat rechthoekig gelegen stratenpatroon, de verschillen zitten hem daar nu juist in de hoogte.... Gert -----Oorspronkelijk bericht----- Van: talk-nl-boun...@openstreetmap.org [mailto:talk-nl-boun...@openstreetmap.org] Namens Dick Verzonden: zaterdag 13 maart 2010 10:00 Aan: talk-nl@openstreetmap.org Onderwerp: Re: [OSM-talk-nl] Geocalculaties Gert, Een 3D modeller is een applicatie waarmee je 3D scenes kunt modelleren. Voorbeeld is hier [1] te zien Wat ik wil is openstreetmap data (ways/nodes) om te zetten naar een formaat wat zo'n modeller kan inlezen. Dit is dan zichtbaar als een platte pannenkoek want openstreetmap heeft (bijna) geen hoogte informatie. Vervolgens wil ik foto's invoegen in de scene waarbij het perspectief precies klopt met de openstreetmap data. Daarna moet het met wat creatief camera werk en een export functie mogelijk zijn om nieuwe node/ways toe te voegen aan de hand van de aanwezige stereo informatie. Wat ik zoek is een 3D modeller waarvoor ik eenvoudig een osm import/export filter kan maken en waarin ik een foto (rechthoek met texture?) kan zetten. 1. http://blog.hubalek.net/media/1/20060514-sketchup.png _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl