Hejsan! I Lund och delvis i Malmö har vi ritat in kvarter som slutna vägar (areor) med landuse= + name= + place=block (+ place:se=kvarter [överflödigt men som extra information]).
Hela Lund är kartlagt så sen länge och i Malmö är strax under 200 kvarter kartlagda. Det är ritat så att kvartersgränserna sammanfaller med omslutande vägar. /Joakim On 6 aug 2013, at 15:27, "Gorm E. Johnsen" <p...@gorm.cc> wrote: > Hei > > Etter en tur til Stockholm i helgen ble jeg oppmerksom på kvartersnamn. > Det har vært en del diskusjon om dette på andre mailinglister også. > I Japan har f.eks ikke gatenavn og husnummer men kvartersnummer og husnummer. > > Siden jeg ikke fant noe data med dette i Stockholm, har jeg tatt meg den > frihet å legge dem inn som en node med place=city_block, name=*. > Jeg har også lagt inn noen av dem jeg fant på wikipedia (Tillaeus, 1733) som > tillaeus_1733_ref=* > > Her ser dere resultatet: > http://overpass-turbo.eu/s/IM > > Disse navnene er det også mulig å søke på i søkeboksen (nominatim) og de > dukker da opp som "City block" > > Hva synes dere? > > Gorm E. Johnsen > _______________________________________________ > Talk-se mailing list > Talk-se@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-se _______________________________________________ Talk-se mailing list Talk-se@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-se