VAART-bericht van: "Harry Nobel" <[EMAIL PROTECTED]>
VAART-bericht van: Nico Evens <[EMAIL PROTECTED]> Hallo vaart,
Dat is prima als je als moraalridder wilt optreden maar kan jij de werkelijk waarde van een schip hard maken ? Is een nieuw schip van 110 x 11,45 nu 4,2 milj euro waard of moet je er dat ten gevolge van de marktwerking alleen dat voor betalen ? De materiaalkosten en arbeidsloon zijn in een jaar tijd geen 5 ton gestegen.
Al is 'ie 10 milj waard, daar gaat het niet over. Het gaat over schuiven met getallen om zodoende een beter plaatje te krijgen terwijl dat niet conform de werkelijkheid is.
Waarom is een kempenaar , tiptop operationeel , nu nog maar 100000 euro waard terwijl je er 1/5 van de omzet van de 110 x 11,45 ermee kan genereren die 40 keer zoveel kost ?
Vind ik ook, maar dat veranderen wij samen ook niet. De markt zal ook hier weer laten zien dat iets niet statisch is. M.a.w. Als het met die kleintjes zo goed gaat zal na enige jaren het weer hip worden om een kempenaar of spits te hebben. Voorlopig is de slogan: groot is sexy!
Voor zover ik weet zijn er totaal geen raakvlakken met Appie Hein . Daar werden toch omzetten van bedrijven die niet (meer) binnen het concern vielen op de balans gezet.
Ik zie geen verschil. Lag volgens mij alleen aan de manier van waarderen (Amerikaans of Europees)
Bij de binnenvaart zou juist meer moeten worden gekeken wat de risico's en de kansen zijn in de vervoersmarkt tov van het geinvesteerd (vreemd) kapitaal. Het word starters op kleine schepen onnodig moeilijk gemaakt.
Helemaal eens.
Als je dan toch educatief bezig wil zijn leer ze dan vooral dat ze van die 4,2 milj vast en zeker 1 milj op hun buik kunnen schrijven ofwel 333 euro per ton en van de kempenaar 75000 euro ofwel 125 euro per ton.
Ja wat dat betreft heb je meer kans op een winstpakkertje als je nu een kempenaar koopt. Het is inderdaad onbegrijpelijk dat een investering als oninteressant gezien wordt als je zelfs voor het hele projekt minder betaald dan de (half) jaaromzet.
Heeft meer te maken met elkaar gek maken en natuurlijk weer de uitstraling.
Ik denk niet dat nog echt iemand serieus in binnenvaart gelooft dat de stijgende lijnen in de huidige grafieken qua investeringen en omzetten zal blijven doorzetten. Het is nu wachten totdat de brandstofprijzen zo hoog zijn geworden totdat de economie het vertrouwen verliest. Als het wantrouwen maar groot genoeg en er een echte recessie komt ontstaat er een no time een hypotheek crisis van 2 miljard euro in de binnenvaart. Als je het op de ledenvergadering over gesjoemel met cijfers wilt hebben neem dan maar een brood , spek en een jerrycan sterke koffie mee want ik denk niet dat je voor het avond eten thuis bent ;-)
Ik ben niet meer zo "gedreven". Ik chargeer alleen graag een beetje -om mensen wat meer uit hun tent te lokken. ;-)
-- Mvg Nico
vrgr Harry * Is er nog handel in gebruikte schepen? www.vaart.nl/peiling * Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected] * Afmelden op: [EMAIL PROTECTED] met tekst: unsubscribe VAART-L
