VAART-bericht van: Peter Janssens <[email protected]>

 Op 4-9-2010 13:17, Falco en Jolanda schreef:
VAART-bericht van: "Falco en Jolanda" <[email protected]>




 Op 3-9-2010 20:14, Kees de Vette schreef
Nu begrijp ik wel dat iemand die zijn scheepje vrij heeft en met de vrouw samen vaart,waarbij de opvang van eventuele kinderen door de maatschappij betaalt wordt best stoer kan praten maar anderen zullen gewoon moeten varen om iets binnen te krijgen,




Kijk dit is weer van die kletspraat die op een verkeerde manier gebruikt wordt om de eigen gebreken af te dekken. ( ken je nog de vele discussies over de noodzaak van een eigen inkomen in de kostprijs, en hoe ik zelf daar al eens een verband gelegd heb met de internaat subsidie waar dus iedereen gebruik van kan maken? Lijkt me dus typisch iets wat bij de hoge hypotheken is nagelaten.) Verder geld dat als dat iets binnen krijgen betekend dat je schuld en slijtage kosten alleen maar groeien je de slag verloren hebt, kun je niet iemand de schuld van geven die niet met "te duur"materiaal of "te weinig" hypotheek vaart. En laat nu het algemeen belang even buiten spel, maar bewijzen we onszelf en ons gezin nu werkelijk een dienst door ons eigen steeds verder in de nesten te werken?



En daarom is het aansluiten bij de RaS zo belangrijk,dan valt die dwang om tegen elke prijs aan te nemen gewoon weg,

Kees.




Denk je nu werkelijk dat je het bij de EUBO geschenk krijgt? Blijkbaar wil het niet aankomen, maar de overcapaciteit is er nog steeds en zodra de vrachten stijgen zijn er mensen ( waaronder ik zelf) die meer gaan varen, en dan zal moeten blijken wie de beste papieren heeft om het werk op basis van eerlijke concurrentie binnen te halen. En dan? Ik heb mijn visie gegeven, van jullie komt hier op vaart geen antwoordt, maar ik kan mij niet indenken ( zou in ieder geval zeer triest zijn) dat jullie daar zelf niet over nagedacht hebben. En wat dan door betreffende collega's in het gangboord verteld wordt ( niet alle, maar bot gezegd is de tendens: "wij stoppen met slopen als jullie de keizer eren") geeft mij weinig reden tot vreugde.






Peter
Beste Peter

Toch eentje die er een antwoord probeerd te geven.Ik hoop voor u en mij dat inderdaad de prijzen snel zullen stijgen. Op het huidige tarief ARA-Blenod ?5,50 op de markt zou de klant voor mijn schip via de RaS systeem 20% meer kwijt zijn gerekend over 8 dagen huur en gasolie.[500,-] Dus als de vrije markt ?7,20 zouden vragen ligt het 10% hoger als mijn schip via RaS.
Dit bedoeld u toch met concurentie?


Zou kunnen, de klant zal kijken wat de beste aanbieding is. Kan hij het efficient doen zal het een EUBO schip wezen, zo niet dan heeft de EUBO het nakijken.



En mijn schip,ondanks zijn 24uurs bemanning is in de dagvaart van A naar B onderweg. Dus zijn wij enkele dagen langer van de markt als een gelijkwaardig schip dat nonstop het zelfde traject vaart. Door dit in grotere getalen te doen halen we kunstmatig overcapisiteit uit de markt.





Gaat de klant efficient te werk ( hetgeen huur in de hand werkt), wordt er juist weer overcapaciteit in de markt gezet.





Ik heb de alinea,s van Kees en u erbij gezet niet om u aan te vallen maar meer om een aanleiding te zoeken over de discussie dat al de ellende is ver oorzaakt door de nieuwbouw. Veel mensen op deze forum hebben hierover gelijk maar er wordt wel te gemakkelijk naar deze groep gewezen.
Draai de zaak even om,gewoon het van een andere hoek te bekijken.
Vorig jaar was er ineens paniek dat oudere/bestaande schepen aan de nieuwe eisen moesten gaan voldoen.Eisen die al 35 jaar bekend waren notabene.


Ja, ik vaar dan ook met een oud lijk van 50 jaar in de rondte . In februari klasse gemaakt en zeggen en schrijven 800 euro aan overgangsbepalingen kwijt. Je hebt mij er nog nooit over horen klagen.



De paniek was zo groot dat er een nood regeling getroffen is dat men tot de volgende keuring maar max?2.500,- hoefde te investeren.





De colega,s met jongere schepen die wel in orde zijn hadden toen ook kunnen zeggen:Dat is oneerlijke concurentie.


De bezwaren kwamen vooral uit een bepaalde hoek en dat is bepaald geen concurentie van de nieuwbouw. Daarnaast zijn de overgangs bepalingen voor iedereen gelijk en is nieuwe regelgeving in nieuwbouw zonder grote extra kosten post mee te nemen. Waar praat je over?




Dat is hetzelfde als veel mensen die mopperen dat de banken het gedogen om aflossing en rente op te schorten of niet soms.
Kritiek is goed maar ook niet altijd correct.

Mvg
Falco









Geen probleem zolang iedereen in gelijke mate daar gebruik van kan maken. En daar mankeert het nogal eens aan, en die beslissing is dan niet gebaseerd op het rendement van de betreffende onderneming en werkt dus wel markt verziekend. Of je bij gebruik daarvan zelf blij mee moet zijn is weer een ander verhaal.



Peter



* Wat doet de markt? www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan