Zdravím,

   měli jsme to podobně, ale vámi popisovaný stav měl tyto nevýhody:

- pravidelně se nám stávalo, že docházelo ke konfliktům v projektových souborech iml + ipr (IntelliJ Idea)
- checkouty / updaty trvaly kvůli binárkám moc dlouho
- Apache Commons jsme měli na disku asi padesátkrát ;)

  teď máme Maven ;)

- JARy jsou v repository a jsou jen jednou, takže nezatěžujeme CVS ani vlastní disky - projektové soubory jsou ignored a nedáváme je do CVS, máme ale napsaný plugin, který s každým deployem projektu do firemní repository tyto soubory vezme, zabalí do zipu a jako jeden malý soubor commitne do CVS (tzn. start pro nového vývojáře zůstává pořád velmi snadný) - i když s Maveními pluginy do IDE (respektive s nasazením Idey 7) skoro není problém s vytvořit projekt načisto

Hlavně nechci zase rozpoutat nějakou flamewar ohledně Mavenu, jsem si vědom jeho chyb. V tomto nám ale dost pomohl.

Honza N.

--------------------------------------------------------------
Ing. Jan Novotný
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
http://blog.novoj.net
Myšlenky dne otce Fura
--------------------------------------------------------------



Jan Dvořák napsal(a):
Josef Petrák - KYBERIE napsal:
[...] V závěru, když soubory odesíláte do
CVS/SVN/jiné repository, tak přece odesíláte pouze zdrojáky, ne nastavení
IDE. Tím pádem nikdo z týmu nepozná, jestli jste to psal v Eclipse,
NetBeans, nebo poznámkovém bloku ...

My si v SVN schováváme i eclipsí .project, .classpath, adresář .settings s informacemi o kódování textových souborů i všechny jen trochu užitečné launchery (ty dáváme do adresáře .eclipse). I knihovny máme ve verzovacím systému, namísto různě rozesetých někde na disku. Výrazně se tím omezí čas strávený konfigurací prostředí do stejného tvaru, jako "u kolegy". Pracovali jsme i na projektech, které tyto informace nesdílely, a z tohoto hlediska to bylo utrpení.

Ve verzovacím systému mohou být uloženy konfigurace i více vývojových prostředí - za předpokladu, že soubory s konfiguracemi se v každém prostředí jmenují jinak a že IDE nestrká nos do těch souborů, kterým nerozumí. Je pak sice třeba například doplňovat nově přidanou knihovnu do cesty projektu pro každé vývojové prostředí, ale to je pořád méně práce, než kdyby to musel dělat každý vývojář.

Takže si myslím, že verzování konfigurace projektu je velmi vhodné. Vývojářům tím odpadne část překážek, přes které se musí prodrat, aby se dostali k vlastnímu programování. Může to být zásadní rozdíl při práci z domova, která se zhusta odehrává v časech, kdy nelze spoléhat na pohotovou pomoc ostatních členů týmu.

Jak to děláte u vás?

Honza Dvořák
MathAn Praha

Odpovedet emailem