Zerknijcie Panstwo pod adres: http://info.onet.pl/514981,12,item.html. Tytul wybity wielkimi zgloskami informuje iz "Papież: Rozszerzenie UE to priorytet" (w domysle - Papież mówi iż wcielenie do UE to priorytet). Prosze jednak przeczytac tresc informacji: 1/ "w obliczu rozlicznych możliwych rozwiązań Kościół ma prawo i obowiązek przypominać o wizji godności osoby ludzkiej ze wszystkimi tego konsekwencjami, zawartymi w katolickiej nauce społecznej." 2/ "Nowy ład europejski - podkreślił papież - musi bronić wartości, stanowiących najcenniejsze dziedzictwo humanizmu europejskiego, który zagwarantował i nadal gwarantuje Europie wyjątkowe oddziaływanie w dziejach cywilizacji. Wartości te to, według papieża, święty charakter życia ludzkiego; centralne miejsce rodziny opartej na małżeństwie; praca jako dobro osobiste i społeczne; władza polityczna rozumiana jako służba. Według papieża powołaniem Europy jest to, aby być nauczycielką prawdziwego postępu i rzeczniczką globalizacji w solidarności."
Podsumowanie (moje): Propaganda ma swoje granice. Proba interpretacji wypowiedzi Papieża wyraznie ostrzegających przed obecnym kierunkiem rozwoju ZSRE jako paparcia dla obecnych działań nie jest smieszna. Jest żałosna. WD
