revin, un pic... acest pasaj merita un comentariu...

> Mirosea a mancare arsa in Bucuresti(uitata de gospodine pe foc)a 
> inimi parjolite de ingrijorare dar si de dragoste pentru "iubitul 
> nostru conducator.Se mai auzeau ragetele "artistilor"probabil din 
> Ferentari care cantau animalic despre Romania(asa cum o vad ei)o 
> piata profitabila pentru suse ,manele si mici gainarii.O Romanie in 
> continua campanie electorala dn care sug avizi si editorii si 
> tipografii,si "hartistii"si "artistii,si "societatea civila"care se 
> "implica" si oamenii de cultura deveniti agenti electorali si care 
> muncesc sa nu-si piarda pomenile de la buget,pentru un "trai mai 
> bun"care sa le  permita sa-si tipareasca manualele scolare si 
> literatura de proasta calitate uneori si inutile pe care o lauda 
> intre ei ,pe care o citesc tot ei dar pentru care incaseaza 
> substantial

trebuie sa va spun ca aveti o imagine tare distorsionata a
Bucurestiului. nu stiu cum s'a vazut la TV, ca in general nu m'a uit
prea mult.  am zappat pe cateva posturi "de stiri". de ex antena 3,2,1
 - despre realitatea ati pomenit - care NU au transmis insa din p-ta
Constitutiei decat f. putin. parerea mea e ca transmiteau imagini
trunchiate, partinitore, partizane, etc nu mi'a placut. drept pentru
care m'am si grabit sa'l inchid si apoi am iesit putin...:>

oricum, ieri in Bucuresti a fost vorba despre un miting civilizat
intr'o zi de duminica democratica, la care a fost invitat si a
participat cum era absolut normal presedintele tarii (presedintele
"suspendat" cum accentueaza si le place unora sa spuna, mai nou)...

ingrijorare exista si este firesc sa existe. atunci cand sunt
incercari marsave, politic-degradante, penibile, social-jalnice, de
genul "suspendarii presedintelui" care s'a petrecut in
Parlament...cine credeti ca nu s'ar ingrijora?

data referendumului a fost stabilita pe 19 mai. iar majoritatea
romaniilor vor vota dupa cum le dicteaza constiinta si NU televizorul,
domnule Morosanu, in cabina de vot...



Raspunde prin e-mail lui