Beste lijst, Naar aanleiding van het OSM-café (waar ik niet bij ga zijn), heb ik de 10 ontbrekende straten in Deurne eens bekeken.
Er zijn 3 namen die een "probleem" vormen, graag jullie mening erover. - Galgestraat - Mortelhoekstraat - Wommelgemsteenweg In deze publicatie vind ik een beschrijving van de oostgrens van Deurne met Wijnegem en Wommelgem. http://www.felixarchief.be/Unrestricted/Folder.aspx?document_id=09041acf80000e8b&format=pdf De grens met Wijnegem is, bij gebrek aan een natuurlijke scheidingslijn, moeilijker uit de beschrijving van 1563 af te leiden. Pas op 14 mei 1981 wordt door de gemeenteraad van Deurne beslist dat de definitieve vastlegging van de grens tussen de Kleine Schijn en de Ertbruggelaan* in gemeenzaam overleg met beide gemeenten zal worden toevertrouwd aan het kadaster. Die grens loopt, na het dwarsen van de Bisschoppenhoflaan*, langs de Muggen*- en de Mortelhoek*, min of meer parallel met de Schotensteenweg* tot aan de straat naar het domein Ertbrugge*, dat zelf volledig in Wijnegem ligt. Op het einde van de Ertbruggestraat* volgt de grens de Galgestraat*, vroeger de weg naar de galg op het Ruggeveld*. Een eerste deel van de straat verdwijnt echter bij de aanleg van de Houtlaan*. Hier bevond zich vroeger Fort I; de omtrek ervan is nog te herkennen in de golvingen van de Galgestraat* en de Dorenboslaan*. Na een kleine insprong aan de Wommelgemsteenweg*, die eertijds aansloot op de dreef naar kasteel Ertbrugge* maar nu alleen nog toegang geeft tot de Makroparking. Dan steekt de Krijgsbaan* de Grote Schijn over, die vanaf daar opnieuw onze grens én die van Wommelgem vormt. Feiten spelen zich hier af (opgelet Google Maps !!!) http://maps.google.be/maps?f=q&source=s_q&hl=nl&q=Deurne+Antwerpen,+Vlaams+Gewest&sll=51.662334,4.54834&sspn=2.572605,4.938354&ie=UTF8&cd=3&geocode=FdCUDQMd8hNEAA&split=0&hq=&hnear=Deurne+Antwerpen,+Vlaams+Gewest&ll=51.221608,4.491788&spn=0.002537,0.004823&t=h&z=18 De huidige OSM-situatie is zeker niet juist: http://www.openstreetmap.org/?lat=51.2228&lon=4.49224&zoom=16&layers=B000FTF De Galgestraat is volgens mij de weg van de August van de Wielelei naar de Ertbruggestraat. Deze straat is half-verhard, toegankelijk voor verkeer aan beide kanten (doch enkel "plaatselijk verkeer). De Ertbruggestraat loopt door tot aan de Houtlaan. Blijkbaar ook niet helemaal gemapt (stukken half-verhard, stukken asfalt) De Mortelhoekstraat is volgens mij helemaal verdwenen. Toch loopt er een GR-pad (jaja, gevaarlijk, map ik even niet) langs deze bomen, naast de weide: http://maps.google.be/maps?f=q&source=s_q&hl=nl&q=Deurne+Antwerpen,+Vlaams+Gewest&sll=51.662334,4.54834&sspn=2.572605,4.938354&ie=UTF8&cd=3&geocode=FdCUDQMd8hNEAA&split=0&hq=&hnear=Deurne+Antwerpen,+Vlaams+Gewest&ll=51.22785,4.493049&spn=0.002536,0.004823&t=h&z=18 De Wommelgemsteenweg ligt nu gewoon op de parking van de Makro. Vlak naast de parking loopt nog wel een zandpad, met zelfs een verdwaald verkeersbord op (omgekeerde driehoek). Is dat dat de Wommelgemsesteenweg? Hoe pakken we dit aan? (Als we het al aanpakken ...) Graag jullie input. De verkeerssituatie op de August Van de Wielelei is ook helemaal door mekaar gegooid (tramverlenging). Geen idee hoe lang dat nog gaat duren, dus ik laat het even zo. -- wannes _______________________________________________ Talk-be mailing list Talk-be@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be