Dne 4.6.2010 14:06, MP napsal(a): >> Další příklad - podle wiki by měl town být 10-100 tis. obyvatel. Našel >> jsem spoustu obcí, které někdo označil jako town jen proto, že má k tomu >> místu vztah (možná tam bydlí), přestože obec měla sotva 1000 obyvatel a >> > Rabštejn nad Střelou má asi 20 stálých obyvatel (+pár chalupářů), > přesto má status města (ve středověku tam byl hrad a trochu větší > osídlení, dnes tam moc lidí není, ale status města zůstal). Takových > "pidiměst" (pod 1000 obyvatel) je víc, byť ne tak malých. Tam by zase > asi nechtělo cpát do nich town, byť mají status města, protože jsou > pak tyto pidiměsta vidět už od příliš velkého zoomu. >
To neni ovsem problem znaceni,ale problem renederu. Rabstejn je naprosto spravne town, a reneder si muze pouzit tag s poctem obyvatel (pokud bude). Stejne je to renederovany spatne, protoze casto vedle sebe existuje nekolik polozek town a jako napotvoru je pri odzoomovani renederovany to nejmensi z nich. Tudiz lepe je naucit mapnik brat ohled na pocet obyvatel a to s tim, ze pokud neni, tak ma dana obec rozhodne min obyvatel, nez ta, ktera ten pocet definovany ma. > >> ani nemá status města. Ani většina měst, co máme označených jako town, >> toto nesplňuje. Jak rozhodnout tu hranici? Proto se to dělá podle toho, >> zda má u nás obec status města, pak je to town, jinak je to prostě >> village (včetně tzv. městysů). Toto přesně definuje značení a každý ví, >> jak to má udělat. Oproti stavu, kdy definujeme nějakou velikost - >> rozlohu/počet obyvatel apod. >> > Možná by oficiální status (obec, město, městys, městská část, část > obce) + počet obyvatel k nějakému dni šel docpat do dalšího tagu a pak > podle něj případně přetagovávat (město + obyvatelé<1000 -> village), > pokud vymyslíme pravidla podle kterých by to šlo dělat. > > Martin > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz