Ještě PS: ono to souvisí taky s tímto: http://help.openstreetmap.org/tags/carriageway/
Trunk prostě není podle definice víceproudá... resp. nemusí být. Dne 11. června 2012 17:31 Jan Kučera <kozuc...@gmail.com> napsal(a): > Ahoj, > > viz zde: > http://help.openstreetmap.org/questions/7133/which-to-use-trunk-or-primary-tag/11756 > > Zdá se mi, že ten, kdo v tom udělal guláš, jsou Angličani, bohužel se > snaží prosazovat různou interpretaci stejných tagů závisejících na > lokalite, což je totálně špatně... no, komu není rady, tomu není > pomoci... > > Kozuch > > Dne 11. června 2012 9:45 Petr Dlouhý <petr.dlo...@email.cz> napsal(a): >> Ahoj, >> >> chtěl bych se zeptat na správné značení trunk a motorroad. Do této chvíle >> jsem si myslel, že "highway=trunk" znamená silnici rychlostního typu >> (čtyřproudá, mimoúrovňová křížení) bez ohledu na to, jestli tam bezmotorová >> vozidla smění nebo ne. Domníval jsem se, že pokud tam nesmí, tak se přídává >> "motorroad=yes". >> >> Na wiki to ale není dostatečně jasně popsané - je tam, že pro ČR trunk >> znamená silnici pro motorová vozidla. Pro SR už je tam ale poznámka, že to >> můžou být i jiné čtyřproudé silnice. V Rakousku je naopak tamější silnice >> pro motorová vozidla často pouze dvoupruhá. >> >> Jak se to má tedy značit? Je popis na wiki správně? >> >> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Trunk >> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Motorroad >> >> >> Petr Dlouhý >> petr.dlo...@email.cz >> >> _______________________________________________ >> Talk-cz mailing list >> Talk-cz@openstreetmap.org >> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz