Dne 11.6.2012 9:45, Petr Dlouhý napsal(a): > Ahoj, > > chtěl bych se zeptat na správné značení trunk a motorroad. Do této chvíle > jsem si myslel, že "highway=trunk" znamená silnici rychlostního typu > (čtyřproudá, mimoúrovňová křížení) bez ohledu na to, jestli tam bezmotorová > vozidla smění nebo ne. Domníval jsem se, že pokud tam nesmí, tak se přídává > "motorroad=yes". > > Na wiki to ale není dostatečně jasně popsané - je tam, že pro ČR trunk > znamená silnici pro motorová vozidla. Pro SR už je tam ale poznámka, že to > můžou být i jiné čtyřproudé silnice. V Rakousku je naopak tamější silnice pro > motorová vozidla často pouze dvoupruhá. > > Jak se to má tedy značit? Je popis na wiki správně? > > http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Trunk > http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Motorroad Cus,
uz se to tu resilo v minulosti, pro CR je pokud si pamatuju dohoda zhruba takova, ze trunk = smerove oddelena (zpravidla 2+ pruhova) komunikace, ktera neni dalnici. Muze (ale nemusi) to byt silnice pro motorovy vozidla(a podle toho se pouzije/nepouzije ten pridavnej tag). Taky by asi trunk nemel mit urovnovy krizeni. Pokud neni mezi tim ostruvek/trava/... neni to trunk. Ale jako ve vsem kolem OSM, zalezi hodne na lokalni situaci, nekde muze byt vhodne jit lehce mimo vyse uvedene. Tudiz vsechny Rka (nevim o zadnym ktery by konstrukcne v CR vypadalo jinak) by mely byt trunk + motorrad=yes. Ruzny prutahy mestem, okruhy, ... nektery jednicky ... by mely byt trunk, pokud jsou smerove deleny. U smerove nedelenych silnic by se asi melo pouzit primary/... + lanes (trebas lanes=4, pokud to ma 4 pruhy na jednom asfaltu). Na tom je ovsem blby to, ze v OSM nepanuje shoda kolem znaceni jizdnich pruhu, variant je nekolik, zadna neni nijak zvlast rozsirena, a predevsim se to neda nijak uzivatelsky rozumne editovat. IMO by bylo treba to poresit nejak tak, aby bylo jasny, ze jde o pruhy jedny silnice, ale zaroven aby to user moh editovat jako jednotlivy linie. > > > Petr Dlouhý > petr.dlo...@email.cz > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz