Takže v první fázi udělat program, který porovná stav v OSM a v RUIAN.
Jak by měl vypadat výstup tohoto porovnání? Může nastat mnoho případů (nejde o disjunktní případy): 1) bod je v RUIAN, ale chybí v OSM 2) bod je v OSM, ale není v RUIAN 3) je v OSM i v RUIAN, ale nemá stejnou polohu 4) je v OSM i v RUIAN, ale má rozdílné údaje (číslo popisné, číslo orientační, ulice, ...) 5) v RUIAN není poloha definována 6) v OSM chybí některé údaje (číslo popisné, orientační, ulice, ...) 7) v OSM je bod vícekrát 8) v OSM je místo bodu otagována budova 9) v OSM jsou některé údaje navíc oproti RUIAN 10 ... Přičemž nastává řada otázek ... např. co třeba považovat za stejný bod v RUIAN i OSM (co se musí shodovat, s jakou tolerancí, ...). Honza Dne 30. června 2012 13:36 Martin Kokeš <sh...@typo3-hosting.com> napsal(a): > Ano, PROJ4 je základ všeho. Ad program, tak to je skvělá zpráva. > > Osobně jsem pro adresní body uvnitř budov, protože budovy (polygony) lze pak > bez problémů očíslovat při vytváření topologie, viz Hanoj. S ohledem na to, > že RUIAN je základním registrem státní správy bych přešel komplet na něj a > rozdíly nahlásil, případně ověřil a nadále udržoval synchronní stav. U budov > a jakýchkoliv jiných polygonů je to těžké, možná by byl lepší nějaký > "tracer", co by netracoval, ale jen tahal napozicované a transformované > vektory z prostorové databáze, přičemž samotné vkládání nebo rozhodnutí, zda > vložit, by bylo už na uživateli. To se týká i WFS s tématem INSPIRE parcely, > které jsou krásně vyčištěny a ze kterých by šly dělat např. zahrady, pole, > lesy atp. podobným způsobem. > > MK > > ----- Original Message ----- > From: Jan Bilak > [mailto:jan.bilak....@gmail.com] > To: OpenStreetMap Czech Republic > [mailto:talk-cz@openstreetmap.org] > Sent: Sat, 30 Jun 2012 13:21:16 > +0200 > Subject: Re: [Talk-cz] Data RUIAN - výměnný formát > > >> Ahoj, >> >> transformaci souřadnic mám rozchozenou v .NETu pomocí knihovny PROJ.4 >> (http://trac.osgeo.org/proj/) s gridem >> (http://grass.fsv.cvut.cz/gwiki/S-JTSK-Grid). Tedy alespoň v tom >> doufám, že to počítá správně. Ověřoval jsem na příkladu, který >> je >> uveden na té stránce GRIDu - ten to spočítalo přesně. Bez použití >> GRIDu byly výsledky trošku jiné. >> >> Spíše je otázka, co s tím dál, protože zatím ještě není dohodnuto, >> jaký je ideální výsledný stav (zda adresní body nebo tagy na >> budovách, >> jaké tagy, jak nakládat se starými daty apod.) a jaký postup importu >> tedy zvolit. >> >> Honza >> >> >> Dne 30. června 2012 13:11 Martin Kokeš <sh...@typo3-hosting.com> >> napsal(a): >> > Čistě matematická transformace dosahuje značné nepřesnosti v >> závislosti na lokalitě až 70 metrů. >> > http://grass.fsv.cvut.cz/gwiki/Chyba_při_transformaci_z_WGS84_do_S-JTSK >> > >> > Převod GML se dělá pomocí ogr2ogr, případně lze GDAL knihovnu >> začlenit do Céčkového programu nebo do Python skriptu bez problémů >> pomocí API: http://gdal.org/gdal_tutorial.html >> > >> > MK >> > >> > ----- Original Message ----- >> > From: Pavel Machek [mailto:pa...@ucw.cz] >> > To: >> > OpenStreetMap Czech Republic [mailto:talk-cz@openstreetmap.org] >> > Sent: Sat, >> > 30 Jun 2012 12:45:23 +0200 >> > Subject: Re: [Talk-cz] Data RUIAN - výměnný >> > formát >> > >> > >> >> On Sat 2012-06-23 04:45:21, Jan Bilak wrote: >> >> Díky. Nevíte o nějakých >> >> knihovnách (.NET, Java, JavaScript, C, C++, >> >> ...) pro transformaci pomocí >> >> toho S-JTSK gridu? Nebo, pokud nejsou >> >> přímo knihovny, ve kterých >> >> opensource programech s vhodnou licencí by >> >> tato transformace šla >> >> najít? >> > >> > Ja tu mam: >> > >> > gdalwarp -s_srs "+proj=krovak +a=6377397.155 >> >> +rf=299.1528128 +no_defs >> > +towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56" >> >> -t_srs >> > "+proj=latlong +a=6378137 +rf=298.257223563 >> >> +no_defs >> > +towgs84=0.000,0.000,0.000" >> >> /data/gis/READ-ONLY/cechy.tif >> > /tmp/delme.tiff >> > >> > a pak pascalovej zdrojak: >> > >> > { >> > >> >> Copyright 2005 Zdenek Hrdina, distribute under GPLv2 >> > } >> > >> > procedure >> >> jtsk_wgs( X,Y,Hel:double; var B,L,H:double); >> > {Vypocet zemepisnych souradnic >> >> v systemu WGS-84 z rovinnych souradnic >> > S-JTSK a elipsoidicke >> >> vysky} >> > >> > procedure transformace_BLH(var B,L,H: double); >> > {Transformace >> >> zemepisnych souradnic z JTSK do WGS} >> > var >> >> lat,lon,alt,x1,y1,z1,x2,y2,z2:double; >> > >> > >> > ... Poslu nebo by mel jit >> >> vygooglit. >> > -- >> > (english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek >> > (cesky, >> >> pictures) >> >> http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html >> > >> > _______________________________________________ >> > Talk-cz >> >> mailing >> >> list >> > Talk-cz@openstreetmap.org >> > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >> > >> > _______________________________________________ >> > Talk-cz mailing list >> > Talk-cz@openstreetmap.org >> > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >> >> _______________________________________________ >> Talk-cz mailing list >> Talk-cz@openstreetmap.org >> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >> > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz