Dne 30.6.2012 22:55, hanoj napsal(a): > Ahoj >> Takže v první fázi udělat program, který porovná stav v OSM a v RUIAN. >> >> Jak by měl vypadat výstup tohoto porovnání? >> >> Může nastat mnoho případů (nejde o disjunktní případy): > *** Hodne nam muze pomoci historie editaci a puvod UIR-ADR: > > 1) vymazat addr body ktere prosly jen hromadnym importem/hromadnou > upravou z UIR-ADR (predpokladam ze to bude vetsina) Velka cast z nich bude ruzne posunuta - prave kvuli tomu nesmyslu, ze snima "oznacime kde je vchod" + ani presnost importovanych dat jako takovych neni nijak uzasna, casto jsou adresy nekolik desitek metru mimo. Ale na casti uzemi to bude rucne u/opraveno. => opet se znici spousta prace spousty lidi.
> 2) mixovane addr+POI vymazat info o addr a POI tagy v nodu ponechat > (cca < 1000 nodu) => misto jedny tecky jich udelame na kazdy budove nekolik? A jak zjistim ze to vsechno patri k sobe? Jak zjistim, ze na adrese XYZ je hospoda? To si na to mam psat expertni system a analizovat vzdalenosti jednotlivych bodu? Nehlede na to, ze to opet budes delat kazdy den znova? > 3) budovy s addr prevest na body (cca 13.000 way) => viz vejs, editori je opet zacnou posunovat "ke vchodu" => budes den co den mazat stovky bodu a znova je importovat? > 4) addr ktere se shoduji tagem a polohou z OSM vymazat (polohova shoda do 10m) > 5) uplny itinerar to neni, ale vetsinu to snad pokryva, co se zbytkem, > se ukaze az pri cinu > 6) to co zbyde priradit fixme Proto si myslim, ze je lepsi dat adresu na budovu. Navrch (kdyz uz sme u toho) vetsinou se tu kupodivu propaguje datove spravne reseni, coz v tomto pripade neni - nic jako adresa bodu neexistuje. Az si nekdo vzpomene, ze bude do OSM davat cisla parcel, tak sme opet u toho, ze zase nekam flaknu bod misto abych oznacil hranici? Je to stejny jako s KU - proc markovat hranice KU, kdyz nekam dovnitr muzu flaknout bod. > > >> U budov a jakýchkoliv jiných polygonů je to těžké, možná by byl lepší nějaký >> "tracer", >> co by netracoval, ale jen tahal napozicované a transformované vektory z >> prostorové >> databáze, přičemž samotné vkládání nebo rozhodnutí, zda vložit, by bylo už na >> uživateli. > *** to nas potom ceka CR navzdy bez budov..., vzdyt stavajici tracer > mame uz tretim rokem. > > >> To se týká i WFS s tématem INSPIRE parcely, které jsou krásně vyčištěny a ze >> kterých >> by šly dělat např. zahrady, pole, lesy atp. podobným způsobem. > *** je treba nezapomenout, typ parcely na les/pole/louky vychazeji z > nominalni predstavy o urceni hodnoty parcely, nikoliv co na parcele > skutecne je/roste/stoji. > > > PS: transformace skrze proj/gdal: > * bez parametru towgs presnost <100m > * s parametrem towgs presnost <1m (tedy nikoliv 70m) > * s parametrem +nadgrids=czech <0,1m > > > ha > hanoj > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz