Nejsou systémy s tagováním bot/nobot moc komplikované? Co kdyby se bot podíval na autora poslední změny daného bodu a pokud by to byl on sám tak by ho upravil podle potřeby, pokud by to byl někdo jiný tak by jen vygeneroval upozornění. LM_1
Dne 30. července 2012 11:33 Miroslav Šulc <fordf...@fordfrog.com> napsal(a): > Dne 30.7.2012 03:02, Lukas Kohout napsal(a): > > On 30.7.2012 2:20, Miroslav Šulc wrote: > > Dne 30.7.2012 00:59, Lukas Kohout napsal(a): > > On 28.7.2012 23:15, Miroslav Šulc wrote: > > možná nejlepší řešení by bylo adresní body naimportovat/zaktualizovat > automaticky, akorát případy, kdy už adresní bod existuje a je od toho v > rúian vzdálený víc než x jednotek by se řešily poloautomaticky. možná by > nebylo špatné napsat si nějaký testovací skript, který by zjistil, jak > moc se aktuální data v osm liší od rúian. z toho by se pak dalo ledaco > vyčíst. až se mi doimportují osm data do db, tak to můžu zkusit napsat a > uvidíme, co tu vlastně řešíme. > > Zdravím, navrhuji udělat možnost vyřadit oblast z automatického > importu/aktualizace. V naší vesnici jsou některé adresní body chybně > umístěné, některé chybí úplně. Asi bych nebyl nadšený, kdyby mi je > nějaký bot stále dokola automaticky přesouval/mazal (zrovna dnes jsem > doplňoval jedno č.p. podle nálepky na popelnici, což je možné jen v > neděli večer :) ) > > chybně umístěné znamená co přesně? posunuté o kolik metrů? podle my bě > skript neměl měnit body, které jsou od sebe vzdáleny víc jak x metrů (tj > rúian vs osm), ale měl by je někam vypsat. tyhle by se pak museli > zkontrolovat ručně. kolik jich bude, by mělo vyplynout z analýzy rozdílů > mezi rúian a osm, kterou mám v plánu udělat. > > k těm chybějícím bodům? znamená to, že tam máte nějaká čp, o kterých > rúian neví? > > Materiály ke zkoumání: > http://maps.fordfrog.com/?lat=50.05843&lon=15.19497&zoom=18&layers=0B0FTF > (nástroj špatně zpracovává permalink... > > > ten permalink jsem opravil. včera jsem předělával zobrazení souřadnic, aby > bylo v epsg:4326 (tj stejné jako osm) a rozbil jsem tím permalink. > > > Do pozornosti doporučuji čísla 125, 126, 127, 133, 162 (ty 3 "rozestavěné" > domy u hlavní jsou již minimálně rok obydlené, zítra je obejdu se psem) a ve > střední části vesnice pak 16, 7, 9, 10 - tam rúian označuje čísla > (zbořených) stodol. > > > ty posuny jsou dost znatelné, to by se mělo dát odchytit. co se týká těch > čísel nezanesených do rúian, tam bych asi volil nějaký tag typu "nobot", > který by bod chránil před botem. body tohohle typu by navíc měly vyjet z > toho porovnávacího skriptu, takže by se daly před importem ručně > odkontrolovat (pokud jich nebude moc) a otagovat tagem "nobot", aby na ně > bot nesahal. > > > > Naopak ve vedlejší obci je předchozí import nějak rozházený, něco tam i > chybí a tam by změna podle rúian znamenala značné zlepšení: > http://maps.fordfrog.com/?lat=50.05772&lon=15.21386&zoom=18&layers=0B0FTF > > > koukám, že ta tvoje oblast je ideální na příklady nesrovnalostí :-) > > > jinak někde na osm wiki jsem četl o tagu "bot" nebo tak nějak (teď to > nemůžu najít). podle mě automaticky spravované adresní body by měly > tenhle tag mít. pokud by pak někdo bod přesunul, protože je umístěný > špatně, tak by mu ten tag smazal a tím pádem by skript ten bod přestal > aktualizovat, max by někam vypsal změny pro daný bod, pokud k nim dojde. > takových bodů bude v porovnání s těmi cca třemi miliony minimum, takže > případné změny (kterých taky asi bude minimum) by se daly zvládat ručně, > pokud bude potřeba je do osm zanést. > > LuKo > > ff > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz