Dne 30.8.2012 17:56, "Petr Morávek [Xificurk]" napsal(a): > jzvc wrote: >> Aktualni stav hranic je, ze jsou dost nepresne (+- metry az desitky >> metru). Par useku sem zpresnil jak se dalo (dle KM) a je na nich note >> "nesahat, presne ..." (prevazne okres teplice). Predpokladam, ze pokud >> je bod hranice do rekneme tech 10m od bodu v RUIAN, a "sirokodaleko" >> neni zadnej jinej, lze jej prohlasit za "ten bod" a posunout jej do nove >> pozice. Na useky mezi takto detekovanymi body bych pak asi doplnil >> chybejici z RUIAN. Vyhoda je, ze nebudu nic delat s vlastni way = zadny >> aktualizace relaci ... > Nahradit v relaci jednu cestu za novou není žádný problém. > Naopak provést poctivě analýzu, jakou navrhuješ je řádově složitější > problém (a taky mnohem náchylnější na chyby). > >> Pokud takovy (posunovany) body jsou soucasti neceho dalsiho (budova, >> plot, ....) je to stejne asi na nejaky polomanuelni proces. Samo, >> vytvorit novou hranici a starou odstranit by bylo jednoduchy, ale jak >> bylo receno, ztraci se informace, ktera muze a nemusi odpovidat >> stavajicimu stavu (plot, vodni tok, ...) >> >> Asi bych navrhnul zjistit: >> 1) pocet hranic, ktere jsou vedeny jako ciste samostatne objekty (= >> nikde nesdili zadny usek ani body s nicim jinym). U tech bude >> aktualizace asi celkem bezproblemova. >> 2) pocty hranic se soubeznyma cestama - mozna rozpadnout na ruzne typy >> (voda/silnice/...) >> >> A podle toho kolik z toho vypadne bych resil co s tim dal. Podle me bude >> drtiva vetsina hranic vzhledem k predchozimu importu nenapojena nikam a >> tech problematickych useku by nemuselo byt mnoho. > Bez obalu řeknu, že se mi příliš do téhle analýzy nechce... nějaký jiný > dobrovolník? Ale už nějakou dobu se snažím udržovat hranice v > konzistentním stavu, takže mám trochu přehled - objekty napojené na > hranice jsou spíše výjimkou. > > Obecně mi není moc jasné, jaký problém se snažíš vyřešit - že se při > aktualizaci ztratí informace o napojení? Rozhodnout, jestli napojení > stále platí nebo ne, stejně musí člověk. Třeba tak, že se podle logu > aktualizace podívám ručně na danou oblast. Plně automaticky to > rozhodnout fakt nejde. Nevidím žádný přínos v zesložiťování nastíněného > algoritmu aktualizace.
Vidim problem v tom, ze takhle vyrobis cosi jako totalne oddelenou vrstvu, sniz kdokoli cokoli spoji, tak ty mu to smaznes. => muzem vytvorit to co tu bylo zmineno, bitmapu z RUIAN, prohlasit "tohle sou hranice" a neni co resit. A bylo by zahodno nejen zpresnit stavajici stav, ale umoznit i potencielni aktualizace do budoucnosti. Ze je to slozitejsi - no to je. BTW: Zrovna nedavno sem opravoval hranice s polskem aspon co se lv tejce (a pak sem opravil i statni hranice polakum a doplnil kus hranice na slovensku), protoze to bylo totalne rozjebly ... at zije zmena licence ... a to slovaci pokud vim ty hranice taky z neceho importovali ... > > Zdraví, > Petr Morávek aka Xificurk > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz