Ahoj!
Jenom k těm poi...
Navrhuji tedy toto - objekty/tagy neodstraňovat, ale přidat k nim nějaký tag,
jako treba czechaddress=deleteme či tak něco.
Nedá se prostě "kontrolovaný" adresní bod odlišit od POI za běhu podle
toho jestli tak je nějaký druh ruian id (ano) versus tagy mimo addr:*
(ne)? Potom by se daly všechny POI ignorovat a bude...
Osobně bych byl spíš za schopnost nástrojů zachovat adresu na poi,
protože...
Ty obchody ve skutečnosti žádnou adresu nemají. Adresa je - jak psal hanoj -
místo v terénu vztažené ke *stavebnímu objektu*.
...toto je sice formálně zcela správně, ale v realitě "tam venku" obchod
lokalizuje právě adresa - nikdo si nepíše souřadnice :-D Vazba tam tedy
je, a v současných frontendech k osm se bohužel předpokládá explicitní:
iD má políčka pro adresu jako součást toho co se dá/má pro poi nastavit.
Nevím tedy jak moc je reálné "spravit všechny ostatní lidi"?
Hezký večer,
Vláďa
_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz