Ahoj, Dne Út 1. července 2014 00:03:34, Vladimír Slávik napsal(a):
> > Navrhuji tedy toto - objekty/tagy neodstraňovat, ale přidat k nim nějaký > > tag, jako treba czechaddress=deleteme či tak něco. > > Nedá se prostě "kontrolovaný" adresní bod odlišit od POI za běhu podle > toho jestli tak je nějaký druh ruian id (ano) versus tagy mimo addr:* > (ne)? Potom by se daly všechny POI ignorovat a bude... teď nejde o budoucí aktualizace, v nich snad problém není, jde o způsob dokončení importu, který se snažím ještě více zautomatizovat, protože zbývající území jsou náročná, pracná. "Kontrolovaným" bodem se stane ten, který se nejlépe shoduje s adresou v RUIAN. Všechny nemají RUIANID. Může to být samostatný bod, budova, relace (třeba budova s dírou) nebo také adresa na obchodě. Prostě ta entita, která se nejlépe shoduje. To, co na území zbude - není to v RUIAN - předpokládám, že neexistuje a patří pryč. Dá se udělat, že se tedy tagy z obchodů odstraňovat nebudou; pak ovšem není záruka, že jsou správné. > > Ty obchody ve skutečnosti žádnou adresu nemají. Adresa je - jak psal hanoj > > - místo v terénu vztažené ke *stavebnímu objektu*. > > ...toto je sice formálně zcela správně, ale v realitě "tam venku" obchod > lokalizuje právě adresa - nikdo si nepíše souřadnice :-D Vazba tam tedy > je, a v současných frontendech k osm se bohužel předpokládá explicitní: > iD má políčka pro adresu jako součást toho co se dá/má pro poi nastavit. > Nevím tedy jak moc je reálné "spravit všechny ostatní lidi"? :-), ven chodím každý den, takže tak zlé to se mnou není. On tu asi převažuje názor v závislosti na tom, kteří lidé tuto konferenci v dané době čtou. Buďto tedy vím adresu obchodu, pak jí zadám do vyhledávače, vyhledávač mi najde adresní místo a v okruhu těch několika metrů už snad ten obchod najdu. Druhá varianta - adresu obchodu neznám a chci jí zjistit. Najdu si tedy obchod podle názvu a čtvrti, zjistím jeho souřadnice a zeptám se, co je na těch souřadnicích za adresu. Otázka byla, jak to má programátor udělat. Jistě že všude se najdou výjimky - může existovat 50 m dlouhý dům nebo celé tržiště s jednou adresou. Nu, vidím to tedy na pravidlo nevšímat si entit, které mají fyzické tagy (amenity, shop ...) ? -- Petr > > > Hezký večer, > Vláďa > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz