> 1. V Pardubicích mám čtyři budovy vedle sebe a na každé z nich dva > adresní body ( http://www.openstreetmap.org/way/264919783 ....) . Po > terénu jsem zjistil že body ze zdroje ref:ruian:addr=* (zleva > číslovány 2740) jsou vpořádku a ty ze zdroje source:addr=mvcr:adresa > jsou špatně. > Můžu ty chybné v tomto případě smáznout? Co s tím kdyby to bylo opačně? *** možno smazat adresní body z mvcr:adresa. Ty jsou polohou často posunuté, protože často vznikly interpolací sudé a liché sady čísel podél linie ulice.
> 4. V OSMI je jasně vidět ke které již pojmenované ulici směřují které > adresní body. Můžu bez místního terénu přiřadit jméno slepé ulici > která směřuje z již pojmenované ulici a není v RUIAN když je znatelné > že všechny k ní přilehlé budovy mají stejnou ulici? A stejně i u budov > dál za vesnicí u hlavní silnice která je pojmenována stejně jako ty > budovy ale zase čára dle RUIAN není až k nim? *** určitě pojmenovat. Pokud se nemylim do RUIAN definici geometrie vklada stavebni urad obce, což nemusí vždy vést k úspěchu. ha hanoj _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz