Ahoj, také to nemám úplně srovnané, co to je a vím, že se někdy tagy nedají přesně překládat, ale i tak si to neodpustím.
Když se zamyslíš nad překladem slova guidepost, tak to je v první řadě "ukazatel cesty". Jedna jeho speciální varianta je "rozcestník". Tedy z mého pohledu dává smysl, že guidepost neznačí pouze rozcestí, ale i začátek a konec trasy, nebo místo, kde končí nějaká odbočka. Jestli to dobře chápu, tak to je přesně důvod, proč KČT používá pojem TIM a ne rozcestník. Honza Dne 13. července 2016 21:06 Jan Martinec <j...@martinec.name> napsal(a): > Ahoj, > Připadá mi to jako zbytečné rozlišování. Skutečně tam mnohdy končí značená > cesta - ale když to vezmu z opačné strany, tak tam cesta naopak *začíná* - > síť KČT nevisí ve vakuu, je napojená na fyzické cesty, a i tohle mi připadá > jako rozcestník - byť říká "odtud se jde napojit na síť, tady je možný > koncový/výchozí bod", nikoli "tady všude je síť." > > Za mě je to jako rozcestník OK; nepřipadá mi nezbytné mít na úplně všechno > zcela přesný a oddělený šuplík - to připadá jako duchamorná úředničina zase > mně. > > HPM > Dne 13. 7. 2016 20:31 napsal uživatel "<0174" <v0...@v0174.net>: > > Ahoj, >> >> už nějakou dobu přemýšlím o tom, jestli by nešly nějak líp mapovat >> tabulky KČT u turistických stezek, bývají zejména na konci různých odboček, >> ale někdy i jen tak u cesty, např.: >> https://api.openstreetmap.cz/img/guidepost/IMG_20160709_111116.jpg >> >> Co jsem zatím viděl, tak jsou obvykle mapované jako rozcestník. Což >> chápu, protože mají číslo jako rozcestník. Na druhou stranu jsem toho >> názoru, že máme mapovat realitu a ne "úřednické" zařazení objektu, pokud >> jsou tyto ve sporu - a podobná tabulka mi moc jako rozcestník nepřijde. >> Cesty se tam nerozpojují (což u rozcestníku obvykle ano, i když ne nutně ty >> značené), často tam je naopak jen jedna cesta, která končí. >> >> Na druhou stranu lepší nápad nemám, snad: >> tourism=information >> information=? >> Ale taginfo moc nepomohl, information=sign je možná o něco lepší, ale >> pořád IMO ne to pravé ořechové. >> >> Co vy na to? >> >> <0174 >> >> >> _______________________________________________ >> Talk-cz mailing list >> Talk-cz@openstreetmap.org >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz >> > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > >
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz