Ahoj, tak se zacinam pomalu vracet k nekterym restum ve Fody. - barevne bych rad urdzel "chybne" rozcestniky vsechno v sede jako doposud aby to rozumne kontrastovalo s ostatnima vrstvama (primarne fotkama nafocenych) - za mne bych tam dle aktualni situace cyklo i silnicni nechal, obecne chceme aby to lidi fotili - sum je podle mne u cyklo primarne kvuli foceni "znaceni", v tom se snazim o edukaci aby se nefotilo cokoliv ale podobne jako u pesich jen tam, kde ej to nejak dulezite k pochopeni, orientaci nebo jako dukaz, ze tam rozcestnik zaneseny v OSM realne neni. S tim souvisi, ze by takoveto tabulky znaceni nemely byt zadavany do OSM (muj nazor, ale asi tady uz taky probehlo).
Ja (jak dovoli cas) zpracovavam vsechny fotky, primarne ty, ktere to vyhodi jako problem, ale uz jsem rikal, ze cyklo ma u mne mensi prioritu (ciste proto, ze nejsem s to stihat uplne vsechno, co bych chtel). Zaroven jsme se ted s Marianem bavili, z eby nebylo spatne mit pro vrstvu nafocenych (ale tim padem mozna i nenafocenych) lepsi 'advanced' mod, kde by se dalo lepe filtrovat co chci a nechci sobrazit. Tim by se mozna neco z tvych prani dalo resit. Zkus tedy prosim jeste preformulovat, ceho by jsi chtela pro sebe dosahnout (skryt XX ve vrstve YY protoze mne nezajimaji) a uvidime co s tim dal. Bye čt 6. 9. 2018 v 13:20 odesílatel majka <majka.zem+t...@gmail.com> napsal: > > Dávám k úvaze, zda na openstreetmap.cz ve vrstvě chybných rozcestníků také > zvolna nezačít rozlišovat od sebe turistické rozcestníky a cyklo rozcestníky > barvou, jako to děláme u rozcestníků vyfocených (příklad tady). Případně zda > by nebylo lepší je z chybných zcela vynechat (tedy jen rozcestníky s pouze > bicycle=yes, jako je ten chybějící na tom odkazu) a do mapy nezobrazovat jen > cyklo rozcestníky, které se spárují. > > Ve "vyfocených" územích nám ty cyklo rozcestníky v téhle vrstvě trochu > začínají přidávat šum, a taky nafukují velikost v těch souborech gpx, které > se vytvářejí. > > Netuším, jestli chceme uživatele vyzývat k focení stejně, jako u turistických > rozcestníků. Řekla bych, že se soustavným zpracováním těch fotek momentálně > nikdo z nás nezabývá, resp. maximálně si autor ty svoje fotky vždy nějak > zpracuje sám. Neříkám nezadávat do OSM, nebo nefotit (a neukazovat v mapě), > ale možná nevykazovat momentálně jako stejnou chybu, jako u turistických > rozcestníků (tedy chybějící foto a/nebo ref). > > Majka > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > https://openstreetmap.cz/talkcz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz