V podstatě šlo o nedorozumění, protože jsem pravý cyklo rozcestník tak jak je tady chápán v reálu ještě neviděla, resp. pokud jsem byla někde poblíž, projela jsem to bez povšimnutí. To, co tady po okolí máme zadané, jsou v lepším případě silniční rozcestníky nebo se jedná o silniční značení, nejbližší cyklotrasu spadající pod KČT mám pěkně daleko. Problém je, že tohle nikde žádný seznam nemá, ani není šance z okolních "rozcestníků" poznat, kde je něco dalšího vyznačené. Navíc to nemá ani nějak rozumně určené vzdálenosti - rozcestníky mohou být na dalším rohu, nebo klidně až po nějakých 10-20 km a mezi tím jen pouhé značení. Některé trasy ani nic jiného než značení nemají, z některých rozcestníků zase nejsou vůbec trasy poznat.
I ty "chybné rozcestníky" budou z větší části podle Tvé definice značení, kde je otázka, jestli to nepřeznačit i v datech. Jen netuším jak, pokud to nebudu chtít komplet vynechat. Jeden z těch chybějících je třeba tohle <https://mapy.cz/zakladni?x=14.4366671&y=49.0508489&z=16&pano=1&pid=45579375&yaw=2.614&fov=0.607&pitch=-0.031&source=muni&id=559&q=hlubok%C3%A1%20nad%20vltavou> (na Panoramě). V tomhle případě to považuji za ekvivalent ukazatele <https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/18312.jpg> k začátku turistické trasy. Co je pak tohle <https://osm.fit.vutbr.cz/fody/files/17714.jpg> za paskvil, to skutečně netuším. Značení s kilometráží? V těch chybných rozcestnících - tedy konkrétně u exportu gpx - bych byla pro to, u blíže neurčených rozcestníků (momentálně označených jen id bodu, třeba n5171260568) přidat do názvu minimálně typ, pokud ho to v OSM má - tj. hiking/bicycle/ski, takže by to vypadalo nějak takhle <name>n5171260568 (bicycle)</name> nebo <name>n291205540 (ski)</name> , aby bylo lépe vidět, co hledat. Na webu si můžu zobrazit podrobnosti, v tom exportu to vidět v současné době nijak není a může to napovědět v tom, co a kde konkrétně to po okolí musím hledat. U "advanced" mod bych byla pro to, udělat multi filtr podle typů: mapa/infotabule/rozcestník/značení/.../ostatní s dodatečným rozlišením pro rozcestníky a značení jako hiking/bicycle/ski. Tj. každý by si pak mohl zaškrtat vše, co ho zajímá, a odfiltrovat tak vše ostatní. Majka On Mon, 29 Oct 2018 at 11:47, Tom Ka <tomas.kaspa...@gmail.com> wrote: > Ahoj, tak se zacinam pomalu vracet k nekterym restum ve Fody. > > - barevne bych rad urdzel "chybne" rozcestniky vsechno v sede jako > doposud aby to rozumne kontrastovalo s ostatnima vrstvama (primarne > fotkama nafocenych) > - za mne bych tam dle aktualni situace cyklo i silnicni nechal, obecne > chceme aby to lidi fotili > - sum je podle mne u cyklo primarne kvuli foceni "znaceni", v tom se > snazim o edukaci aby se nefotilo cokoliv ale podobne jako u pesich jen > tam, kde ej to nejak dulezite k pochopeni, orientaci nebo jako dukaz, > ze tam rozcestnik zaneseny v OSM realne neni. S tim souvisi, ze by > takoveto tabulky znaceni nemely byt zadavany do OSM (muj nazor, ale > asi tady uz taky probehlo). > > Ja (jak dovoli cas) zpracovavam vsechny fotky, primarne ty, ktere to > vyhodi jako problem, ale uz jsem rikal, ze cyklo ma u mne mensi > prioritu (ciste proto, ze nejsem s to stihat uplne vsechno, co bych > chtel). > > Zaroven jsme se ted s Marianem bavili, z eby nebylo spatne mit pro > vrstvu nafocenych (ale tim padem mozna i nenafocenych) lepsi > 'advanced' mod, kde by se dalo lepe filtrovat co chci a nechci > sobrazit. Tim by se mozna neco z tvych prani dalo resit. > > Zkus tedy prosim jeste preformulovat, ceho by jsi chtela pro sebe > dosahnout (skryt XX ve vrstve YY protoze mne nezajimaji) a uvidime co > s tim dal. > > Bye > > čt 6. 9. 2018 v 13:20 odesílatel majka <majka.zem+t...@gmail.com> napsal: > > > > Dávám k úvaze, zda na openstreetmap.cz ve vrstvě chybných rozcestníků > také zvolna nezačít rozlišovat od sebe turistické rozcestníky a cyklo > rozcestníky barvou, jako to děláme u rozcestníků vyfocených (příklad tady). > Případně zda by nebylo lepší je z chybných zcela vynechat (tedy jen > rozcestníky s pouze bicycle=yes, jako je ten chybějící na tom odkazu) a do > mapy nezobrazovat jen cyklo rozcestníky, které se spárují. > > > > Ve "vyfocených" územích nám ty cyklo rozcestníky v téhle vrstvě trochu > začínají přidávat šum, a taky nafukují velikost v těch souborech gpx, které > se vytvářejí. > > > > Netuším, jestli chceme uživatele vyzývat k focení stejně, jako u > turistických rozcestníků. Řekla bych, že se soustavným zpracováním těch > fotek momentálně nikdo z nás nezabývá, resp. maximálně si autor ty svoje > fotky vždy nějak zpracuje sám. Neříkám nezadávat do OSM, nebo nefotit (a > neukazovat v mapě), ale možná nevykazovat momentálně jako stejnou chybu, > jako u turistických rozcestníků (tedy chybějící foto a/nebo ref). > > > > Majka > > _______________________________________________ > > Talk-cz mailing list > > Talk-cz@openstreetmap.org > > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > https://openstreetmap.cz/talkcz > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > https://openstreetmap.cz/talkcz >
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz