Hoi, oskab keegi minust targem öelda, miks lisatud Vilsandi ja Matsalu RP piire näidatakse suurema suurendusega (13 ja enam), aga väiksematega mitte? Samas Lahemaa näiteks on ka väiksematel suurendustel (8+) olemas . Ega cache ei ole seal nii pikk, lisatud said juba nädal tagasi? Midagi tag-itud valesti?
Jaak > On 4 Apr 2018, at 13:43, Jaak Laineste <j...@nutiteq.com> wrote: > > > Selle topoloogilise puhtusega on nagu ta on - vaeva on üksjagu et seda saada, > villa kogus on mõneti küsitav. > > Tegin siis kaks näidist: Matsalu https://www.openstreetmap.org/way/576248440 > <https://www.openstreetmap.org/way/576248440> ja Vilsandi RP > https://www.openstreetmap.org/relation/8178686 > <https://www.openstreetmap.org/changeset/57798152> > > Kaks asja jäid veel silma: > > 1) Varasemad rahvuspargid - Lahemaa, Soomaa näivad olevat > boundary=national_park + leisure=nature_reserve, mitte > boundary=protected_area. Tundub et muidu ei renderdatagi, ja arutelu sellel > teemal pole valmis > https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/603 > <https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/603>, kuigi suund > nagu oleks ikka protected_area poole, sest iga kaitseala “national_park” > nimetamine on liiga USAlik lähenemine. > > 2) Õigused. Andmed WFS metainfo kohaselt on CC-BY 4.0, ja selle kohta on > selge juhis https://blog.openstreetmap.org/2017/03/17/use-of-cc-by-data/ > <https://blog.openstreetmap.org/2017/03/17/use-of-cc-by-data/> et tuleb > eraldi luba küsida, see ei ole automaatselt kasutatav. Keda > keskkonnaagentuuris kiusata sellega? > > > > — > Jaak > > > >> On 4 Apr 2018, at 12:56, Mihkel Oviir <mihkel.ov...@gmail.com >> <mailto:mihkel.ov...@gmail.com>> wrote: >> >> :D mul just oli sama mõte, et võtaks teema uuesti üles. Just kammisin EELISe >> lehte, et kust ma need andmed kunagi leidsin. >> >> 1) Märgenduse ettepanek on ok. Andmete päritolu tuleks ka lisada. >> 2) Piirjoonte ühtlustamise osas. Mina ei tea, on sel mõtet? Mis see reaalne >> kasu on, et ei võiks lihtsalt importida nii nagu on? Ja edasi siis kui keegi >> kuskil rannajoont õgvendab, siis juba viib soovi korral ise kokku. Mina ei >> näpiks. Sama on ju ka haldusjaotusega, tihti järgib mingeid kraave jne. Et >> mis siis õige on, kas jookseb mööda telge või tegelikult on piir kraavi >> servas? Aga minu arvamus ainult. >> 3) Olemasolevad lk alad. Paar tükki on vahepeal juurde tulnud, Soomaa ja >> Loodi. Seal peaks vaatama, kas olemasolev on üldse valiidne, kui ei ole, >> siis asendama. >> >> terv, >> Mihkel >> >> 4. aprill 2018 12:42 kirjutas Jaak Laineste <j...@nutiteq.com >> <mailto:j...@nutiteq.com>>: >> >> Võtaks veel korra seda kaitsealade teemat ülesse. >> >> Mis on olemas? >> >> Kokku ma leian EELIS-est >> ("WFS:https://gsavalik.envir.ee/geoserver/eelis/ows?version=2.0.0& >> <https://gsavalik.envir.ee/geoserver/eelis/ows?version=2.0.0&>", >> kr_kaitseala tabel) ligi 900 polügoni, suuremad on 5 rahvusparki, 166 LKA-d >> ja 150 MKA-d [1]. Lisaks suur hulk väiksemaid pargikesi jne. >> >> Küsimused, mis tekkisid: >> >> 1) kuidas neid märgendada? Ma kasutaksin >> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:boundary%3Dprotected_area >> <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:boundary%3Dprotected_area> tag-e, >> sinna Wiki lehe tabelisse tuleks lisada Eesti spetsiifika. Minu ettepanekud: >> - klassid (protect_class) võiksid olla RP=2, LKA=4, MKA=5. >> - Kaasa võiks EELIS-est võtta kr_kood tunnuse (tag: eelis:kr_kood, näiteks >> KLO1000300 Matsalu puhul) >> - Tüüp läheb protection_title alla : "rahvuspark", "looduskaitseala" ja >> "maastikukaitseala", vastavalt. >> >> 2) kuidas piirjooni ühtlustada? See on juba põnevam probleem, sest Eestis on >> üksjagu rannajoont ja kaitsealad järgivad sageli ka muid looduslikke >> objekte nagu jõed/järved, mis on eri andmetes erinevas kohas. Näiteks >> proovisin Vilsandi RP-d , mis on suhteliselt lihtne, sest piir on suuresti >> meres. Ikkagi on seal mõned kilomeetrid rannajoont kokku vedada, vt [2] >> Seal hall joon on EELIS-e RP piir, värviline on OSM andmed, ja taga on >> metsanduse orto JOSM-is. >> - Minu ettepanek: kasutada alati vana piirjoont OSM-is, ehk siis >> eeldatavasti adminpiiridest pärit üsna täpset rannajoont, ja tekitada uued >> polügonid/relatsioonid nende põhjal. Jooksvalt võib ju orto taustale võtta >> ja rannajoont täpsustada enda aeropildi lugemise oskuse kohaselt. Kes oskab, >> viib sujuvalt sisse ka Amsterdami nulli parandi :) >> >> Paar vaadet: >> [1] kaitselad üldse >> https://www.dropbox.com/s/u0ylv9wgrjrldlh/Screenshot%202018-04-04%2012.11.50.png?dl=0 >> >> <https://www.dropbox.com/s/u0ylv9wgrjrldlh/Screenshot%202018-04-04%2012.11.50.png?dl=0> >> [2] rannajoon Vilsandi RP-l >> https://www.dropbox.com/s/z1wvi9iu8pmh12k/Screenshot%202018-04-04%2011.50.26.png?dl=0 >> >> <https://www.dropbox.com/s/z1wvi9iu8pmh12k/Screenshot%202018-04-04%2011.50.26.png?dl=0> >> >> >> >>> On 11 Jan 2017, at 01:46, Teet Koitjärv <teet.koitj...@outlook.com >>> <mailto:teet.koitj...@outlook.com>> wrote: >>> >>> Tere. >>> >>> Kõikide kaitsealade andmed on tegelikult digikujul EELIS-es >>> (Keskkonnaregister – Eesti looduse infosüsteem) olemas. Sel teemal tasuks >>> suhelda Keskkonnaagentuuri Eluslooduseosakonnaga >>> (http://keskkonnaagentuur.ee/et/kontaktid >>> <http://keskkonnaagentuur.ee/et/kontaktid>). >>> >>> >>> Tervitades >>> >>> Teet Koitjärv >>> >>> <> >>> From: Jaak Laineste [mailto:j...@nutiteq.com <mailto:j...@nutiteq.com>] >>> Sent: Tuesday, January 10, 2017 9:50 PM >>> To: OpenStreetMap Estonia <talk-ee@openstreetmap.org >>> <mailto:talk-ee@openstreetmap.org>> >>> Subject: Re: [Talk-ee] Rahvuspargid >>> >>> >>> Käsitsi neid ei kaardista, seega kuni ruumi-avaandmete x-teed pole >>> leiutatud ja realiseeritud, siis ei jää tõesti muud üle kui andmed ümber >>> tõsta. >>> >>> Kui piirjooned saab kokku viia (seal vist rannajoont peaks >>> korduvkasutama?), ja kontrollida kas mõni pole juhtumisi juba olemas, siis >>> ma pole vastu. >>> >>> >>> Jaak >>> >>> >>> On 10 Jan 2017, at 18:45, Mihkel Oviir <mihkel.ov...@gmail.com >>> <mailto:mihkel.ov...@gmail.com>> wrote: >>> >>> Tõstaks teema üles uuesti. Kes on poolt, et looduskaitsealad võiks >>> massimpordiga ära lahendada? Nokin Eidapere ümbrust ja laadisin >>> keskkonnaregistrist hoiualade andmed alla (bljää, küll andis otsida, kuidas >>> saaks looduskaitse andmeid andmetena kätte), aga tundus ikkagi kuidagi >>> mõtetu see käsitsi ühekaupa sisestamine. >>> >>> terv, >>> Mihkel >>> >>> Muidu näeb selline välja: >>> >>> >>> <Screen Shot 2017-01-10 at 18.42.02.png> >>> >>> 1. september 2016 15:38 kirjutas Mihkel Oviir <mihkel.ov...@gmail.com >>> <mailto:mihkel.ov...@gmail.com>>: >>> Kas administratiivse(ma)te piiridega ei saaks kasutada olemasolevaid >>> andmeid ja mass-importi? Igasugune käsitsi külapiiride nikerdamine on asi, >>> mis on mulle küll vastukarva, sest see viib kiirelt väärandmeteni. Sama ka >>> looduskaitsealadega. >>> >>> Mihkel >>> >>> 1. september 2016 15:29 kirjutas Jaak Laineste <j...@nutiteq.com >>> <mailto:j...@nutiteq.com>>: >>> Piinlik lugu soode, rabade ja looduskaitsealade maal Eestis: siin on OSM-i >>> kohaselt vaid üks rahvuspark! Viktoriini küsimus: milline? >>> >>> Ja tõsisem küsimus: kas ülejäänud on kuhugi kadunud, või pole olnudki? Ja >>> kes parandab selle vea? >>> >>> >>> Jaak >>> >>> >>> >>> >>> >>> >>> >>> >>> _______________________________________________ >>> Talk-ee mailing list >>> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >>> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> >>> >>> >>> _______________________________________________ >>> Talk-ee mailing list >>> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >>> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> >>> >>> _______________________________________________ >>> Talk-ee mailing list >>> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >>> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> >> >> _______________________________________________ >> Talk-ee mailing list >> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee >> <https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee> >> >> >> _______________________________________________ >> Talk-ee mailing list >> Talk-ee@openstreetmap.org <mailto:Talk-ee@openstreetmap.org> >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee > > _______________________________________________ > Talk-ee mailing list > Talk-ee@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee
_______________________________________________ Talk-ee mailing list Talk-ee@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee