2018 m. gegužės 21 d. 23:47, Mindaugas rašė: > Dar pasitikslinimui: ar "TIK VIRŠ" išreiškia norą, kad > natural=wetland+wetland=reedbed nebūtų be vandens po apačia? Gal kiek > keista, jei negalėtų egzistuoti vien tik > natural=wetland+wetland=reedbed... Mąstau, ar čia gerai - tarsi tokiu > atveju norėtųsi dėti "water=reedbed"?
Žymėjimas OSM'e „generuoja“ vieną ar daugiau objektų GIS'inėje duomenų bazėje. Reedbed norisi dėti tik ant vandens, kad nebūtų keičiama vandens geometrija, tik pridedamas papildomas objektas. Tokio noro priežastis - daugumoje žemėlapių mano galva nėra prasmės vaizduoti reedbed, užtenka tik vandens (miško, marsh/swamp). Norisi, kad žemėlapyje neatsirastų „baltos“ dėmės tik todėl, kad nevaizduojamas reedbed. > O mes turime daugiau situacijų > (topologijos taisyklių ar nebūtinai), kai vienas objektas gali būti > tik ant kito objekto? natural=wood tik virš landuse=residential|commercial|industrial > Pažiūrėjęs į kitas šalis (nežinau kas būtų pavyzdinės - patarkit), tai > randu kaip nori prižymėta - reedbed be vandens, su vandeniu, wetland > (be poklasio) be vandens, su vandeniu ir t.t.: > https://www.openstreetmap.org/#map=15/62.2016/25.7803 Įtariu, kad daugiausia ką galime padaryti - skaityti wiki pagrindinius ir talk puslapius. Ir tai, wiki yra tik rekomendacijų pobūdžio straipsnis. Taigi kaip susitarsim - taip ir bus :-) > Pvz., naujai pataisytas reedbed ant Alsuodžio ež. viršaus: > https://www.openstreetmap.org/#map=18/55.29279/25.81578 > pas UETK nėra ežero ribose - reiškia reikėtų žymėti tik pelkę be ežero; Taip, mano galva galima keisti į marsh. Man asmeniškai iš ortofoto ten nepanašu į meldus, per daug jau viskas tvirtai/suspaustai atrodo, ir kraštas labai jau aiškus/staigus. Palyginkite su vaizdu čia: https://www.openstreetmap.org/#map=17/55.34992/26.08840 Aišku būtų įdomu pažiūrėti tikrą vaizdą vietoje. > Beje, iš kur tas UETK ežerų vektorius? - jis skiriasi nuo geoportal. > Čia irgi gali būti pasekmė, kad kai nupaišė kažkas UETK ežerus, tai > apipelkėjusių, o gal ir visai užpelkėjusių niekas neatnaujina??? Reikia GIS-Centro paklausti. Juk jų vektorizuotojai turėtų turėti instrukcijas, kaip žymėti vandens objektus. -- Tomas _______________________________________________ Talk-lt mailing list Talk-lt@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-lt