Stefan, (en anderen svp) Ways kunnen dus niet in een relatie worden gebruikt om op een kaart een busroute aan te geven.
Applicatie (autorouting) als wel de grafische weergave van de route zijn twee aparte dingen. In eerste instantie zijn denk ik de grafische weergaves interessant. Ik stel voor om een relatie aan te maken als volgt: Route - Bus Operator - Connexxion Line - 81 Direction - forth /back Color - 1 (index in schema) Region - Haaglanden Site - http://Dienstregeling.link When - m-vr / za /zo /za-zo / spits Members Role occupied by 1 Node 1 ( is begin/eindpunt lijn) 2 Next node on route 3 Next .. ... Xx Last node (is begin /eindpunt) T 1-2 350 seconds ( rijtijd van node 1 naar 2) enz P xx-y perron y op station xx EXCH zzzz overstap mogelijk op relatie ..... (hebben de relaties een ref?) Role is dan de volgorde. Met zo'n volgorde lijst kan je ook jouw rondjes rijden. Voor de terugroute moet dan een 2e relatie worden gemaakt, enz When is alleen nodig als er in het weekend Een afwijkende route wordt gereden. Vraag is natuurlijk of alles elk jaar kan worden bijgewerkt, als de route veranderd. In die lijst zitten dan ook gewoon De haltes/stops /stations uit de features list. De renderer moet dan gewoon de nodes volgen Als dat in een kaartweergaaf gewenst is. Ik denk wel dat een apart stuk software nodig Is om aan dit type relaties consistent invulling t.e geven Dit schema laadt zich dan ook gebruiken voor treinen/boten/trams Ben ik iets vergeten ??? Aanvullingen, wijzigingen ?? Is er in de WIKI al iets hierover ? Op een van de andere lijsten ???? Gert -----Oorspronkelijk bericht----- Van: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] Namens Stefan de Konink Verzonden: zaterdag 17 november 2007 22:34 Aan: OpenStreetMap NL discussion list Onderwerp: Re: [OSM-talk-nl] Busroutes experiment -----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE----- Hash: SHA512 Gert Gremmen schreef: > Maar JOSM kan relaties aanmaken, als ik het > dan goed begrijp moeten de busroute relaties > door een nog te schrijven programma worden > gemaakt en in een applicatielayer worden > ge-uploaded. Wie kan dat, of voert de regie ? Nee, relaties kunnen overal in gemaakt worden. Maar met de relaties kan alleen wat zinnigs worden gedaan in een specialistische omgeving. In JOSM render je ook geen kaarten ;) Dat doe je met een renderer. > Bijkomende MAP problemen: > > Toevoegen van ways aan een relaties > maakt dat deze soms gesplitst moeten > worden, bij een aftakking. Ook bijvoorbeeld op rotondes > moeten de 4 segmenten afzonderlijke ways zijn. > Dit is in AND meestal het geval gelukkig. Dat wil ik dus niet niet ;) Ways moeten in principe nooit worden gesplitst om een relatie aan te geven, immers dan ben je data aan het verweven. Denk maar eens aan de volgende situatie: "Bus rijdt een rondje maar komt twee keer langs dezelfde halte", dat was een reƫel scenario bij ons in de Regio. Hoe map je dat in relaties? Dat kan inderdaad alleen met indices of XML Schema waarin expliciet volgorde wordt gedefinieerd, wat niet het geval is in standaard OSM-XML. Hoe dan ook, ik denk dat je eigenlijk een relatie wilt van-punt-naar-punt, die werkt op basis van 'hinting' of 'heuristiek'. Dus je definieert 'ongeveer' hoe de bus rijdt, door de haltes aan te maken en te leggen van relaties. En geeft eventueel hints mee hoe die bus daarheen rijdt. Stefan -----BEGIN PGP SIGNATURE----- Version: GnuPG v2.0.7 (GNU/Linux) Comment: Using GnuPG with Mozilla - http://enigmail.mozdev.org iD8DBQFHP15ZYH1+F2Rqwn0RCnldAJ4pfgYGayvoHnkT+RcPxoDjeLa8tQCeN0A3 feKXRNXZPttg5gFfghDbj20= =sbzJ -----END PGP SIGNATURE----- _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-nl