Er zijn nog verschillende administratieve eenheden waarvoor we ruimte zouden moeten / kunnen reserveren: * Waterschappen (zou leuk zijn nu met de verkiezingen) * COROP-regio's (relevant voor ruimtelijke professionals, veel demografische / economische statistieken worden bepaald op COROP-indeling) * Streekplangebieden (voor planologen vooral interessant) * de stadsregio's waaronder ook 'Groot Amsterdam' oftewel het ROA.
Martijn 2008/11/18 Richard Duivenvoorde <[EMAIL PROTECTED]>: > Kijkende naar de omrigende landen lijkt het er meer op dat gemeentes > level-8 zijn en de veel meer aanwezige 'woonplaatsen' level-9? > En dan inderdaad stadsdelen inderdaad level-10. > > Maarrr natuurlijk kun je die ook allemaal -1 doen (want 7 gebruiken we > nog niet....), of dat moeten grenzen worden voor zaken als 'groot > amsterdam' of hoe wilde ze dat ook al weer noemen.... > > Richard > > Martijn van Exel wrote: >> Ik zie trouwens op de wiki staan onder level 8 in de tabel: >> 'boundaries for cities like Amsterdam but also smaller like Volendam >> and Lutjebroek.'. Dit is niet hetzelfde als een gemeentegrens. Zouden >> de gemeentegrenzen niet level 7 moeten zijn dan? >> >> Martijn >> >> 2008/11/18 Skywave <[EMAIL PROTECTED]>: >>> Alle grenzen zijn paar weken geleden opnieuw geimported. Dus de oude >>> postgis-dump kun je als als deprecated beschouwen. De grenzen zijn nu >>> allemaal stukjes way, de polygons zijn nu relaties. Heb je >>> http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=boundaries al gezien? >>> >>> 2008/11/18 Richard Duivenvoorde <[EMAIL PROTECTED]> >>>> He Skywave, >>>> dank, ik was hier ook niet goed bekend mee... >>>> >>>> Ik krijg echter een flink grotere boundingbox binnen, en wanneer ik die >>>> laad in qgis (met osm plugin), dan verslikt die zich nogal in wegen die >>>> noden bevatten die blijkbaar niet in de file zitten (verwacht ik), na >>>> het handmatig verwijderen daarvan heb je dan zoiets: >>>> http://www.duif.net/osmgemeentegrenzen.png >>>> >>>> Nu lijkt het me al een tijdje een mooi idee om vanuit osm eenvoudig een >>>> gemeentegrenzen kaart te extraheren (a la de gegeneraliseerde cbs >>>> dataset, maar dan niet gegeneraliseerd en 'vrij'). Zodat je bijvoorbeeld >>>> daarmee eenvoudige aanklikbare html-imagemaps van gemeentes of >>>> provincies kunt maken ofzo. Of zoiezo komt een gemeentekaartje nogal >>>> eens van pas... >>>> >>>> Ik heb hier ook een 'oude' osm-postgis dump, maar als ik daarvan de >>>> polygons bekijk, dan zie ik dat er veel 'gemeenten' ontbreken (invalid >>>> polygons ofzo?): http://www.duif.net/oudepostgis.png ? Ik zal eens een >>>> recente dump inlezen ... >>>> >>>> Wie heeft er zin om eens zoiets op te pakken met mij? >>>> Ik stel me zo voor dat de eenvoudigste (?) weg is: >>>> - dump inlezen in postgis >>>> - view op admin_level=8 >>>> - eventuele invalid polygons in osm fixen en opnieuw in postgis inlezen >>>> - vanuit postgis of ogr2ogr een shape-export maken >>>> >>>> Iemand een eenvoudiger idee? >>>> >>>> Een belangrijk probleeem waar ik nog mee zit (er is al eerder over >>>> gesproken in de lijst): >>>> - het de zee/water inlopen van gemeentegrenzen. >>>> Voor een realistische nl-gemeentekaart is het mooier als de grenzen op >>>> het land blijven.... >>>> >>>> dat is natuurlijk wel met de hand te fixen (yahoo-images eronder oid?). >>>> Maar wil je dat? >>>> Wil je eigenlijk ook niet de 'oude' grenzen behouden/bewaren? >>>> En zo ja, wil je dan 2 admin_level=8 'lagen'? eentje als 'landgrenzen' >>>> en een als 'xxx-grenzen'? >>>> >>>> Wil iemand hier eens op schieten? In navolging van bijvoorbeeld >>>> http://download.geofabrik.de/ kunnen we dan bijvoorbeeld goede >>>> gemeentegrenzen-shapes 'aanbieden'. En daarna de postcode (pc6) >>>> polygonen ;-) >>>> >>>> Groet >>>> Richard Duivenvoorde >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> >>>> Skywave wrote: >>>>> www.informationfreeway.org/api/0.5/relation[admin_level=8][bbox=3.35376,50.57484,7.22095,53.51513] >>>>> >>>>> <http://www.informationfreeway.org/api/0.5/relation[admin_level=8][bbox=3.35376,50.57484,7.22095,53.51513]> >>>>> >>>>> 2008/11/18 Stefan de Konink <[EMAIL PROTECTED] <mailto:[EMAIL PROTECTED]>> >>>>> >>>>> Martijn van Exel wrote: >>>>> > Ik weet dat ik redelijk eenvoudig (Nederlandse) gemeentegrenzen >>>>> uit >>>>> > OSM zou moeten kunnen plukken; wie vertelt me hoe dat moet? >>>>> >>>>> OSM XAPI pakken en dan selecteren op de gemeente grens tag? >>>>> >>>>> >>>>> Stefan >>>>> >>>>> _______________________________________________ >>>>> Talk-nl mailing list >>>>> Talk-nl@openstreetmap.org <mailto:Talk-nl@openstreetmap.org> >>>>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl >>>>> >>>>> >>>>> >>>>> ------------------------------------------------------------------------ >>>>> >>>>> _______________________________________________ >>>>> Talk-nl mailing list >>>>> Talk-nl@openstreetmap.org >>>>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl >>>> >>>> _______________________________________________ >>>> Talk-nl mailing list >>>> Talk-nl@openstreetmap.org >>>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl >>> >>> _______________________________________________ >>> Talk-nl mailing list >>> Talk-nl@openstreetmap.org >>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl >>> >>> >> >> >> > > > _______________________________________________ > Talk-nl mailing list > Talk-nl@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl > -- martijn van exel -+- [EMAIL PROTECTED] -+- http://www.schaaltreinen.nl/ _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl