-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE----- Hash: SHA512 Lennard wrote: >> Is het mogelijk om een query te bedenken die alle places van een land >> teruggeven? Het lijkt erop dat de landsgrenzen wel in OSM zitten, maar >> het formaat van zo'n query, en het nabewerken van de info in JOSM, is >> niet 1-2-3- duidelijk. > > Als Stefan's XAPI ook GIS-functies zoals ST_Within kan doen, dan is er > wel een mogelijkheid. Stefan?
De database die nu draait kan dat niet, dat is het Spaghetti database schema van OSM. Daarvoor heb je iets nodig dat minimaal een minimum bouding rectangle zou opslaan per way, en dan ook nog weet of het een gesloten polygon is. Dus ik geef voorlopig een PostGIS oplossing die Roeland heeft draaien wat betreft snelheid het voordeel van de twijfel (op de schaal grootte van Nederland). Maar dat heeft meer te maken met het datamodel wat er achter zit. > Bij de standaard XAPI kun je alleen een rechthoekige bbox opgeven. Maar dat is slechts een filter functie die een z-order gebruikt en geen GIST oplossing. Nu vraag ik me eigenlijk af of Roeland eens kan kijken of dat significant verschil maakt (de quadtree vs z-curve). > Time: 113991.915 ms > > Wel een kostbare query, omdat de NL'se grens nu eenmaal niet uit een > paar rechte lijnen bestaat. Mijn server is ook geen snelheidsmonster. Zou je dat nog kunnen versnellen met een GIST-index? Stefan -----BEGIN PGP SIGNATURE----- Version: GnuPG v2.0.9 (GNU/Linux) Comment: Using GnuPG with Mozilla - http://enigmail.mozdev.org iEYEAREKAAYFAkpDzOEACgkQYH1+F2Rqwn2LRACeJNOvfE/Obt+fDogV5lap/fWE g7wAn1VJnefgGAZcnnBaFAqnc7M370LX =0nlS -----END PGP SIGNATURE----- _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl