Je hebt gelijk. SRTM corrigeert niet voor gebouwen / vegetatie. Is dus onbruikbaar voor corrigeren van de 3dshapes. AHN heeft wel een bestand dat gefilterd is op vegetatie en gebouwen.
martijn van exel http://schaaltreinen.nl/ twitter / skype: mvexel flickr: rhodes 2009/11/24 Roeland Douma <u...@rullzer.com>: > > SRTM is erg onnauwkeurig om de "grondhoogte" te bapelen. De afwijking zal > hier eerder stuk groter van worden. Denk dat we er dan meer aan hebben als > mensen gewoon gokken hoe hoog een gebouw is dan proberen het semi > automatisch erin te knallen. > > --Roeland > > On Tue, 24 Nov 2009 10:49:36 +0100, Martijn van Exel <mve...@gmail.com> > wrote: >> 2009/11/24 Freek <freek_...@vanwal.nl>: >>> On Tuesday 24 November 2009 10:13:05 Martijn van Exel wrote: >>>> 2009/11/24 Roeland Douma <u...@rullzer.com>: >>>> > Probleem is vooral dat de hoogte in 3dShapes wat te wensen overlaat. >>>> > >>>> > * Tussen twee huizen kan zomaar >3 meter hoogte verschil zitten. >>>> > Terwijl >>>> > het toch vrijwel identieke huizen zijn (voor mijn niet-timmermans > oog >>>> > dan) * Hoogtes zijn relatief ten opzichte van het NAP niet ten >>>> > opzichte >>>> > van de grond. En daar we geen "mooi" hoogte bestand hebben daarvoor > is >>>> > het erg lastig hoogte gokken. >>>> > >>>> > --Roeland >>>> >>>> Wat het eerste punt betreft: er zitten rare dingen in, maar het is nog >>>> altijd veel beter dan niks. In de AND-data zaten ook *veel* 'rare >>>> dingen'. >>>> Punt twee: we kunnen daar SRTM voor gebruiken. Perfect is het niet, >>>> maar voor Nederland redelijk geschikt. De resolutie is 45m. >>>> Voor meer detail zouden we AHN moeten nemen, maar ik zie niet zo gauw >>>> gebeuren dat dat wordt vrijgegeven. >>> >>> Met 3m afwijking valt nog te leven, 45m lijkt me wat te veel... >> >> Sorry, dat is de resolutie in het XY-vlak. Elke cel is 45m groot. De >> reolutie in de hoogte is vziw 1m. >> >> Martijn >> >> _______________________________________________ >> Talk-nl mailing list >> Talk-nl@openstreetmap.org >> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl > > _______________________________________________ > Talk-nl mailing list > Talk-nl@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl > _______________________________________________ Talk-nl mailing list Talk-nl@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl