On 2013-05-22 12:21, Martien Scheepens wrote:
Hoho. Dit is dus echt geen dataprobleem. Je algoritme kan zonder meer
Daar ben ik het ook volledig mee eens. "Taggen voor de router" is het
probleem van het algoritme verplaatsen naar de data. En dat moet je niet
doen.
een malus bevatten voor iedere actie die je als weggebruiker moet
doen. Dit maakt de resultaten ook robuster voor "noise" als kleine
zijstraatjes die 5 meter korter zijn. Daarnaast bevat OSM al data als
junction=roundabout, highway=traffic_signals
highway=motorway_junction, dus dit kun je zonder meer gebruiken als je
het nodig zou hebben. Dit probleem zou ook over de snelheden te sturen
moeten zijn.
Het is ook ronduit naïef om de maximumsnelheid te gebruiken. Voor
een afslag (waar je misschien 130 mag) is iets als 50 veel logischer.
Vertel dat in Duitsland waar wegen buiten de bebouwde kom standaard 100
km/h zijn. Dat je dat op B-wegen vrijwel nooit kunt rijden weet de
router niet.
Maarten
2013/5/22 Maarten Deen <md...@xs4all.nl>
On 2013-05-22 11:45, Floris Looijesteijn wrote:
in dat laatste geval zouden de 4 keer vaker afslaan toch echt
zwaarder moeten tellen dan die paar seconden tijdswinst.
Het probleem is: wat is 4 keer vaker afslaan? Volgens de data is een
rotonde oprijden ook een 90 graden bocht. Dus dan heb je ook al 4x
afslaan via de normale route.
maar goed: genoeg ideeën maar geen kennis of tijd om het zelf beter
te doen :)
Hier ook. En dan ook nog een ontwikkelaar die IMHO wel erg snel "dat
is een dataprobleem" zegt zodat hij de routingengine tenminste niet
hoeft aan te passen.
Moeten we straks niet alleen gaan taggen voor de renderer, maar ook
nog taggen voor de router.
Maarten
20
On 2013-05-22 09:27, Floris Looijesteijn wrote:
nee, dat kan er niet mee te maken hebben, dit is een route die van
tevoren berekend is.
misschien dat ie ter plekke inderdaad voor een 'parallelbaan' zou
kunnen kiezen als die niet helemaal lekker ligt.
Het ligt er puur en alleen aan dat OSRM heel droog naar de snelste
route kijkt. Paar voorbeelden:
http://osrm.at/3eC [4] [4]
http://osrm.at/3f6 [5] [5]
http://osrm.at/2We [3] [3]
http://osrm.at/3jr [6] [6]
Vooral die laatste vind ik wel leuk. De N556/Stationsstraat is 50
km/h en de weg waarover gerouteerd wordt is vooral 80 km/h. In de
berekening (wat heel simpel afstand/snelheid is) is die een paar
seconden sneller. Maar goed, ik denk het voor iedereen wel duidelijk
is dat je op die weg niet overal 80 kunt rijden.
OSRM is vrij dom wat dat betreft.
Maarten
2013/5/21 St Niklaas <st.nikl...@live.nl>
Kan de aanleg van nieuwe en bredere wegen, dus gps verschuivingen
er debet aan zijn ? Het verschijnsel trad op bij Driebergen A12li
en Vinkeveen A2re. In beide gevallen is het niet sneller om de
afrit te nemen.
hendrikklaas
-------------------------
From: hugoholsc...@gmail.com
To: talk-nl@openstreetmap.org
Date: Tue, 21 May 2013 17:05:50 +0200
Subject: Re: [OSM-talk-nl] Nieuwe Waalbrug A50
Ik heb een aantal van die vreemde routes bekeken en het komt
omdat de routeplanner de kortste of snelste route (maakt vaak
niets uit) heel letterlijk neemt. Je zult zien dat de afslag vaak
een binnenbocht is en met de zelfde maximale snelheid dus korter
en sneller is. Er is dus meer intelligentie in de route planner
nodig om dat soort hele strikte beslissing te omzeilen.
Lijkt me een interessante uitdaging,
Hugo
FROM: Floris Looijesteijn
SENT: Tuesday, May 21, 2013 3:43 PM
TO: OpenStreetMap NL discussion list
SUBJECT: Re: [OSM-talk-nl] Nieuwe Waalbrug A50
Ik heb dat gedrag vaker gezien op navigatiesystemen.
Dat je je opeens rotschrikt en snel de afslag neemt omdat je niet
bekend bent in de buurt.
Om vervolgens beneden weer direct de snelweg op gestuurd te
worden...
Met onze data kan toch zeker een betere beslissing genomen
worden.
Routers zouden kunnen kijken het aantal kruisingen.
Of gewoon een voorkeur hebben voor op dezelfde weg blijven als
dat maar een paar procent in afstand/tijd scheelt.
Gr,
Floris
2013/5/21 Maarten Deen <md...@xs4all.nl>
On 2013-05-21 12:24, Martien Scheepens wrote:
Hallo,
Op de A4 hebben we al zo'n geval: http://osm.org/go/0E4wjRnhl-
[1] [1] [1] [2]
Ik vraag me af wat routeplanners er mee doen.
Kortste of snelste route, al naar gelang het algoritme.
Zie ook http://osrm.at/2We [3] [3] [3] waar de routeplanner doet
of zijn neus bloedt en de korste/snelste route berekend via de
afrit en oprit (snelheid op de op- en afrit is hetzelfde als op
de autosnelweg).
In jouw geval waarschijnlijk de binnenbocht, dus de linkse
rijstroken.
Maarten
2013/5/21 Maarten Deen <md...@xs4all.nl>
Vandaag is de nieuwe Waalbrug in de A50 bij Ewijk geopend. Ik
heb de nieuwe situatie zo goed mogelijk van de paar keer dat ik
er de afgelopen tijd langs ben gekomen gemapt en de oude brug
op construction gezet. Verbeteringen zijn uiteraard welkom.
Misschien een punt van aandacht: hoe wordt de nieuwe situatie
gemapt met ways: de nieuwe brug heeft 1x4 rijstroken en zal dus
eigenlijk 1 way worden, de oude brug blijft 2x2 rijstroken
hebben en zal dus 2 ways blijven?
Maarten
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2] [2]
[1]
Links:
------
[1] http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2] [2]
[2] http://osm.org/go/0E4wjRnhl- [1] [1] [1]
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2] [2]
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2] [2]
-------------------------
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2] [2]
_______________________________________________ Talk-nl mailing
list Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2] [2]
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2] [2]
Links:
------
[1] http://osm.org/go/0E4wjRnhl- [1] [1]
[2] http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2]
[3] http://osrm.at/2We [3] [3]
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2]
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2] [2]
Links:
------
[1] http://osm.org/go/0E4wjRnhl- [1]
[2] http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2]
[3] http://osrm.at/2We [3]
[4] http://osrm.at/3eC [4]
[5] http://osrm.at/3f6 [5]
[6] http://osrm.at/3jr [6]
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2]
__________________________________________
lk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl [2]
Links:
------
[1] http://osm.org/go/0E4wjRnhl-
[2] http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl
[3] http://osrm.at/2We
[4] http://osrm.at/3eC
[5] http://osrm.at/3f6
[6] http://osrm.at/3jr
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl
_______________________________________________
Talk-nl mailing list
Talk-nl@openstreetmap.org
http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-nl