VAART-bericht van: roel en lydia <[email protected]>

Dirk van der Meulen schreef:

Beste collegae,

Heb lang getwijfeld om dit te gaan schrijven, maar zoals het nu gaat kan het in mijn optiek echt niet (veel) langer. Er moet wat gebeuren!

Helemaal mee eens collega!
Er moet zeker "iets" gebeuren. We moeten met ons allen eens tot ons door laten dringen dat we geen reizen meer aannemen die niet uit kunnen. Zolang die prioriteit kennelijk zo laag ligt dat we massaal nog voor prijzen varen waar sommigen zelfs hun gasolie rekening niet meer van kunnen betalen heb ik er een zwaar hoofd in!



Men loopt elkaar alleen maar af te zeiken over nieuwbouw, grote schepen, staatsgaranties en noem het maar op.

Is niet waar. Erg ongenuanceerd. Ik geloof niet dat ik al iemand "af heb lopen zeiken" en daar ben ik (gelukkig) niet de enigste in. Dat we over sommige ontwikkelingen in onze sector ons ongenoegen uitten, is weer iets heel anders.


We zitten allemaal in het bekende schuitje

Maar niet in hetzelfde schuitje......


en hobbelen allemaal achteruit!


En dus ook niet allemaal.....



Het doet er toch niet toe of je 500 ton groot bent of 6000 ton? We varen vrijwel allemaal onder de kostprijs.

We teren allemaal in op onze reserves en zien onze rekening courant slinken.

Weer erg ongenuanceerd en generaliserend.
Wij hebben vooralsnog niet op onze reservers in hoeven teren en kan me slecht voor stellen dat wij daar de enige in zijn. Een pot opbouwen voor afschrijvingen en reparaties lukt nu niet erg, dus in die zin is het ook voor ons crisis.


Aflossingen doen we al niet meer aan en ook ons personeel, waar we vaak al meerdere jaren mee werken, hebben we moeten ontslaan.

Ik heb helemaal niemand moeten ontslaan en los ook nog gewoon af.
Dus "WE" is niet de gehele binnenvaart!


Vrijetijdsregeling is er niet meer en ook onze financiële verplichtingen kunnen we vrijwel niet meer nakomen.

Ik heb nog nooit zoveel vrije tijd gehad als dit jaar. Wat dat betreft is het een zegen. Misschien word dit voor velen een jaar van 'bezinning"? Verder kan ik alle financiele verplichtingen die ik heb tot nog toe gewoon nakomen.


Daarnaast is er geen ruimte meer voor reparatie en onderhoud, dus als de radar of wat dan ook het begeeft, kunnen we ons geen vervanging permitteren en maar duimen dat de boel heel blijft. We zijn eveneens aan het duimen dat de WSP maar niet aan boord komt, want er is niemand die in deze omstandigheden met voltallig personeel kan varen, dat kan gewoonweg niet!

Niemand?? wil je aub ophouden met dat generaliseren?
Niemand hoor ik ook bij...... Als ik niet over voldoende bemanning beschik blijf ik gewoon liggen. Ik duim juist dat er vaker en intensiever gecontroleerd word op dit soort zaken, zodat de concurentie weer eerlijk wordt en men dus niet voor nog een kwartje goedkoper kan varen, omdat hij onderbemand is! Die boete's mogen flink hoog zijn, dan laat met het wel uit zijn/haar hoofd! Er is nu veel te weinig controle waardoor sommigen zich 'verplicht' voelen hierin mee te doen, omdat de conculega er immers ook iedere keer goed tussen door glipt. Intensieve controle zou dit kunnen stoppen!



Tot voor kort waren wij een kerngezonde bedrijfstak en laten het nu zo uit onze handen glippen.

Wat dus zeer te denken geeft over hoe "kerngezond" die bedrijfstak tot voor kort was..........



Velen van ons hebben de intentie om binnen nu en een aantal jaren hun bedrijf te beëindigen of over te dragen aan de volgende generatie, ook dit zal voor velen nu moeilijk worden.


Dat is erg triest en oneerlijk voor de goede ondernemers die hierin meegezogen worden.




Kunnen we nu echt niet laten zien dat we solidair kunnen zijn? Het kan zo toch niet langer!

Het verleden leert ons dat we niet solidair kunnen zijn.
De tijd zal leren of het nog langer zo kan en zo ja, hoe lang?



We kunnen toch echt niet meer voor 2,40 euro naar Krotzenburg, voor 3,00 naar Mannheim of 3,50 naar de Moezel?

"Niet meer"?.......Wat bedoel je daarmee? Dat het ooit wel kon?
Het kon nooit, maar als je het 1 keer doet geef je daarmee een signaal af waardoor de verlader denkt dat het wel kan. Als die dan keer op keer ook nog schepen hiervoor vind, word hij in zijn gelijk bevestigd. Wij die zeggen dat het niet kan, maar er toch voor aannemen, maken onszelf en onze bedrijfstak belachelijk. Jammer!


Ik hoop dat er collegae zijn die zich daar bij aansluiten. Vragen we echt te veel met minimaal 4,00 euro naar Krotzenburg, 4,50 naar Mannheim en 5,00 naar de Moezel of Karlsruhe?

Teveel?? Minimaal 50% te weinig volgens mij!



Als we echt met een grote meerderheid NEE kunnen zeggen, gaan er echt dingen veranderen. De kolen gaan echt morgen niet over de weg.


Hier zit 'm nu juist de crux. De meerderheid zegt vooralsnog geen "NEE" maar velen bieden zich voor minder aan om toch aan werk te komen. Raar maar waar.


Waarom op de lange baan schuiven? Wachten tot men echt niets meer kan? Moeten de bunkerbedrijven of verzekeraars het nu gaan ontgelden omdat wij voor niets varen?

Wat mij betreft niet. Zoals gezegd, als ik mijn olieboer niet meer kan geven waar hij recht op heeft, dan kap ik ermee. Lijkt me erg logisch, maar er zijn er schijnbaar die daar anders over denken. Hopelijk lezen die je oproep ook!


Als we daar nu eens gezamenlijk afspraken maken en een protocol ondertekenen om onder een van te voren afgesproken prijs niet te gaan varen! Dan zijn we een eenheid, dan kunnen we verder! We hoeven echt niemand het vel over de neus te trekken, maar mogen toch wel een redelijke vergoeding vragen voor onze vrachten. We hebben ten slotte miljoenenbedrijven.

Nodig je de NMA ook uit?
Ik zie verder niet in wat het voor zin heeft bij elkaar te komen.
Internet en mail is volgens mij de makkelijkste weg en voor bijna iedereen op elk moment toegankelijk.


Het is doorgaans zo, wie z`n kop boven het maaiveld uitsteekt, wordt z`n kop afgehakt! Maar onze bedrijven sterven nu ook een langzame dood. Velen hebben al slapeloze nachten en weten niet hoe verder!

Dat is heel erg. Dan grijpt het vaak ook erg in, in het gezinsleven wat naar mijn idee ver uit steekt boven alles wat met de binnenvaart of eigen onderneming te maken heeft.
Dat is het nadeel om met je gezin zo verweven met het beroep te zijn.
Ik hoop voor iedereen dat we snel gaan beseffen dat het zo inderdaad niet langer kan, maar zoals gezegd, het begint bij onszelf.


Laten we nu niet te lang wachten en laten we solidair zijn.

Geloof ik niet in. Sorry



Over 14 of 21 dagen bij één van de eerder genoemde locaties? Ben benieuwd naar de reacties.

Wat mij betreft niet.


Uiteraard wens ik nu nog even anoniem te blijven, maar bij voldoende belangstelling zal ik de eerste zijn die een dergelijk protocol ondertekend.

Is je eigen keus, maar vind ik niet aan je geloofwaardigheid ten goede komen.
Mijn naam mag je in ieder geval weten en mijn mening dus ook.

Succes,

mvg. Roel Eerkes m/s Lydia (1263 ton)





* Hoe denk je over het Crisisberaad? www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan