VAART-bericht van: Peter Janssens <[email protected]>

Op 18-2-2011 9:17, Kees de Vette schreef:


In deze benadering kan ik een heel eind meegaan.
Mensen tegen zichzelf beschermen en daarop controleren is niets op tegen, maar dan moet het doel, het in bescherming nemen, voorop staan. Daar wordt dus ook op gecontroleerd en middels boetes gestimuleerd, maar eindigt altijd daar waar men om wat voor reden dan ook niet in bescherming genomen wil worden en weet te ontsnappen. En als ik daardoor niet meer humaan kan leven is er nog altijd de weg van aangifte, maar dat werkt natuurlijk ( gelukkig maar) niet anoniem. en niet alleen op basis van vermoedens.

Dus als jij en je eventuele kinderen niet beschermt willen worden(om welke reden dan ook),moet kinderarbeid mogelijk zijn??????


Moet niet, maar sterker, het is gewoon mogelijk. Vandaag de dag maken zelfs Nederlandse bedrijven zich daar aan schuldig ( en niet alleen in het buitenland, maar ook met (vakantie) baantjes in Nederland), en niet omdat ze het niet weten. Maw. hoe zwaar je je controle ook maakt het eindigt pas als de mensen zelf van de ongewenste situatie overtuigd zijn en nee zeggen.






Het wordt een ander verhaal als je je eerst tegen de beperkte bewegingsvrijheid van de wet afzet en later uit het belang van het moment de controle zodanig wilt verscherpen dat er ook voor degene die niet tegen zich zelf beschermd wil worden, hier aangeduid als de boef, geen ontsnappen meer aan is. Dan krijgt het in mijn optiek wel het niveau van het in bedwang houden van een kleuter klasje. waarbij de ketenen zwaarder worden dan die waar men zich eerder tegen heeft afgezet.

Het maakt niet uit hoe een wet geregelt is,er zullen altijd mensen zijn die de wet net even te krap zullen vinden. Mag je 100 km/u rijden wil men ongestraft 120,en mag men 14 uur per dag varen wil men er ongestraft 16
Waar wil je eindigen en hoeveel vrijheid wil je opofferen? Het blijft tenslotte niet altijd crisis, en daarna willen we ook nog verder zonder dat we ons een gekooide tijger voelen.

Waarom gekooide tijger,binnen de regeling mag je zoveel minder varen als je wilt,het gaat er weer om dat je 120 wil rijden terwijl er 100 op de borden staat.


Misschien omdat die 14 die je wilt varen er teveel 12 moeten worden omdat je anders je tijd overschrijd wat dan meteen flink afgestraft wordt. Geeft niet zul je zeggen want dan gaan de vrachten omhoog. Maar daarmee is het probleem niet opgelost want met hogere vrachten wordt het voor de een weer lucratiever om een reisje extra te doen terwijl de ander door de lagere omloopsnelheid nog steeds te weinig begroot. Maken we de pakkans en boetes nog groter, enz, enz. Niet de weg die ik zou willen volgen, want uiteindelijk zit ik in vrijheid gevangen en maken degene die het zeker niet goed met je voor hebben de dienst uit.

Kijk ik kan heel goed met de wet uit de voeten , maar heb niet de illusie dat ik deze middels verscherpte controle ( zinvol) als wapen kan gebruiken tegen mijn concurrent.





Verder ga ik er nog altijd vanuit dat in deze de meeste geen boef willen zijn, maar boef worden door gebrek aan kennis en inzicht en daardoor met de verkeerde stappen op de verkeerde weg belanden met alle gevolgen van dien. Laten we daar wat aan doen en dan valt er met die enkele boef die over blijft best te leven

Peter


Daar ben je weer op je eigen stokpaardje geklommen,maar toen we daar met een grote groep ondernemers iets aan wilden doen was jij het die er met ongeveer 140 mails van dezelfde strekking tegen geprotesteerd hebt.

Kees.



Toch jammer dat het daar dan op heeft moeten sneuvelen en dat we hier dezelfde fout gaan maken. Waarom is hetgeen die ander doet zoveel belangrijker dan hetgeen we zelf doen? Is dat eigenlijk geen bewijs van de zwakte van ons zelf?



Peter













* Voorkom blokkering; laat bij reacties alles weg wat niet van jezelf is
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan